Podarilo sa zachytiť nákladný elektromobil Tesla Semi v praxi. Pozrite si video ako sa mu darilo pri prvom prevoze nákladu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Podarilo sa zachytiť nákladný elektromobil Tesla Semi v praxi. Pozrite si video ako sa mu darilo pri prvom prevoze nákladu

Novinky

Podarilo sa zachytiť nákladný elektromobil Tesla Semi v praxi. Pozrite si video ako sa mu darilo pri prvom prevoze nákladu

Podarilo sa zachytiť nákladný elektromobil Tesla Semi v praxi. Pozrite si video ako sa mu darilo pri prvom prevoze nákladu

Tesla Semi je kamión, ale nie hocijaký. Reč je konkrétne o elektrickom nákladnom aute, ktoré by malo byť  schopné na jedno nabitie prejsť viac ako 600 kilometrov pričom, aby prekonalo túto hranicu by malo stačiť 30 minút nabíjania v špeciálnych staniciach Megacharger.

Najnovšie sa podarilo redaktorom portálu Electrek.com spraviť niekoľkominútový záznam ako prototyp tohto nákladného elektromobilu prepravoval náklad z Nevady do Kalifornie. Video si môžete pozrieť nižšie.

Teska Semi v praxi

Toto je prvýkrát kedy sme mohli vidieť elektromobil Tesla Semi spolu aj s prívesom, vrátane nákladu. Konkrétne prevážal balík batérií z továrne Gigafacotry z Nevady do Kalifornie. Na druhom videu, ktoré môžete vidieť nižšie uvidíte východzí bod zo stanice Megacharger. V rámci neho je zaujímavý samotný štart elektromobilov, ktorý prebiehal plynule bez nejakých problémov.

Elektromobily začali svoju cestu niekoľko dní dozadu. Fotografiu, ktorú Elon Musk zverejnil v súvislosti so štartom si môžete pozrieť nižšie.

Zdroj: Electrek.co, Instagram, úvodný obrázok: Youtube (My Tesla Adventure)

TIP  Asus predstavil nadupaný smartfón Zenfone Max Pro M1 s vysokým výkonom a veľkou 5000 mAh batériou

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.