Podarilo sa spojazdniť dotykové ovládania ako aj internet na Windows RT nainštalovanom na smartfóne | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Podarilo sa spojazdniť dotykové ovládania ako aj internet na Windows RT nainštalovanom na smartfóne

Novinky

Podarilo sa spojazdniť dotykové ovládania ako aj internet na Windows RT nainštalovanom na smartfóne

Nadšenci Windows Phone telefónov ich stále držia pri živote a to aj napriek tomu, že už niekoľko dní je dostupná nová verzia nástroja Windows Phone Internals (2.3), ktorá umožňuje kompletné odomknutie telefónov Lumia. Viacerí by očakávali, že vývojári a hackeri sa sústredia na prinesie Android ROMky na Windows telefóny, ale opak je pravdou.

Niekoľko dní dozadu sa podarilo prvým vývojárom do smartfónu nainštalovať rôzne verzie Windowsu avšak s viacerými obmedzeniami (napr. Windows 10 pre ARM procesory). Najnovšie jednému z nich, sa podarilo sfunkčniť dotykové ovládania vrátane internetu na smartfóne Lumia 640 XL s operačným systémom Windows RT.

Na margo procesu inštaláciu tento vývojar povedal: „Musíte byť kamárom s ACPI (reading table sources), UEFI, Windows Phone patríciami, Windows deployment stages, Windows Driver Developmnet, Windows Kernel Debuging a byť trpezlivý…“ Vývojár v rámci komentárov na Tweeteri tak isto napísal, že v nasledujúcich dňoch uvoľní kompletný návod ako nainštalovať Windows RT na Lumia smartfóny.

Hoci reálny benefit z prinesenie Windows RT na Lumia smartfóny je takmer nulový pre bežného používateľa, tak práca tohto vývojára môže priniesť čoskoro iný benefit, ktorý ocenia mnohí. Zároveň totiž pracuje s kolegami na oživení projektu „Project Astoria“, ktorého cieľom je prinesenie Android aplikácií na Windows Phone.

Zdroj: Twitter

TIP  Samsung otvoril najväčšiu továreň na výrobu mobilných telefónov na svete

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.