V Číne sa minulý rok Nokii enormne darilo. Je známy počet predaných telefónov! PS: Číslo je ohromujúce | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

V Číne sa minulý rok Nokii enormne darilo. Je známy počet predaných telefónov! PS: Číslo je ohromujúce

ANDROID

V Číne sa minulý rok Nokii enormne darilo. Je známy počet predaných telefónov! PS: Číslo je ohromujúce

Keď spoločnosť HMD prebrala Nokiu od Microsoftu mnoho fanúšikov pôvodom fínskej značky si nebolo istých touto transakciou a trápili ich obavy čo sa stane s Nokiou na konci dňa. Najnovší report však hovorí, že Nokia skončila v dobrých rukách.

Nokii sa v Číne darilo

Najnovšie správy týkajúce sa objemov predaja telefónov hovoria o čísle 1.208 miliónov predaných zariadení v Číne, z toho bolo 438 miliónov smartfónov. Reč je konkrétne o smartfónov Nokie 6 a Nokia 7, z ktorej sa predalo len 35 000 kusov. Pre vašu informáciu iné smartfóny tejto značky v Číne neboli predstavené. Ďalšou podstatnou informáciou je aj to, že toto číslo hovorí len o predaných smartfónov prostredníctvom internetu. Nezahŕňa teda počet predaných zariadení v retailových obchodoch.

Čo sa týka predaja zariadení mimo Čínu tak čísla  sa rôznia. Report spoločnosti IDC hovorí, že v priebehu  minulého roka v prvých 6 mesiacoch bolo predaných 1,5 milióna zariadení mimo Čínu. Ďalší report od Counterpoint zas hovorí o čísle 2,8 milióna smartfónov a 13.5 milióna „hlúpych“ telefónov.

Zdroj: NPU, úvodný obrázok: TheVerge

TIP  Predaje Samsung smartfónov nečakane klesli. Môže za to malo inovácií a vysoká cena?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.