Po obmedzení aplikácie Skype pre Linux čaká podobný osud aj Windows Phone 8/8.1 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Po obmedzení aplikácie Skype pre Linux čaká podobný osud aj Windows Phone 8/8.1

Novinky

Po obmedzení aplikácie Skype pre Linux čaká podobný osud aj Windows Phone 8/8.1

Počas dnešného dňa sme vám priniesli informácie ohľadne podpory aplikácie Skype pre Linux platformu, ktorá bola v podstate obmedzená len na BETA verziu aplikácie. O niečo horšie dopadla však Windows Phone 8/8.1 platforma.

Na stránkach Microsoftu sa totiž objavil oznám, ktorý hovorí o ukončení podpory aplikácie Skype pre operačné systémy Windows Phone 8, Windows Phone 8.1, Messeging aplikácie pre Windows Mobile 10, Windows RT a TV. Dôvodom má byť prechod služby z peer-to-peer infraštruktúry na modernú cloudovú architektúru. Znamená to teda že, používatelia sa nebudú môcť už čoskoro prihlásiť do svojich účtov v prípade ak využívajú jeden z vyššie spomínaných operačných systémov.

Zdroj: vlastný

Treba však podotknúť, že UWP  (Univerzálna aplikácia) bude aj naďalej fungovať. Inými slovami, toto opatrenie sa nedotkne až ta výrazne používateľov Windows 10 Mobile zariadení, ktorí budú mať možnosť prejsť na novšiu verziu aplikácie.

Zdroj: vlastný

TIP  YouTube ponúkne nový režim Inkognito, ktorý utají našu históriu a aktivitu

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.