Po Microsofte a Samsungu ďalší veľký hráč chce ohybný displej. Objavil sa patent od Apple, ktorý naznačuje práce na obdobnom zariadení | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Po Microsofte a Samsungu ďalší veľký hráč chce ohybný displej. Objavil sa patent od Apple, ktorý naznačuje práce na obdobnom zariadení

Apple

Po Microsofte a Samsungu ďalší veľký hráč chce ohybný displej. Objavil sa patent od Apple, ktorý naznačuje práce na obdobnom zariadení

Ohybný displej, tak to je najnovšia méta tých najväčších spoločností na svete ako sú Microsoft, Samsung a najnovšie aj Apple. Otázkou tak nie je „či“, ale „kto a kedy“.

Hoci Microsoft zanevrel na Windows 10 Mobile tak sa už dlhšiu dobú hovorí o Surface Phone zariadení, ktoré by mohlo prísť s ohybným displejom. V spojitosti s ním sa hovorí o operačnom systéme „Andromeda“, ktorého jadro bude tvoriť Windows 10 poháňaný ARM procesormi, ktoré by mali prísť už čoskoro.

Samsung je ďalší veľký hráč, ktorý nechce zostať v úzadí. Len niekoľko dní dozadu sa objavili informácie o zariadení Galaxy X, ktoré by malo prísť už so spomínaným ohybným displejom.

Najnovšie sa do týchto pretekov pridáva aj spoločnosť Apple, ktorej patent sa objavil v patentovej prihláške do USPTO (US Patent and Trademark Office). V rámci tohto patentu sa objavil flexibilný/skladateľný displej. Tento patent ďalej opisuje aj špeciálny materiál – tekutý kov, ktorý bude súčasťou tohto zariadenia.

Prvým výrobcom, ktorému sa však podarilo priniesť ohybný displej je spoločnosť Lenovo, avšak ich riešenie sa dostalo „len“ do fáze prototypu. Kto bude podľa vás víťazom týchto pretekov?

Zdroj: vlastný, WL

TIP  iPhony ani v tomto roku nedostanú OLED displej! Apple urobil razantný škrt kvôli slabým predajom iPhonov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.