Vývojár rapídne posúva dopredu vývoj plnohodnotného Windowsu na smartfóne | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Vývojár rapídne posúva dopredu vývoj plnohodnotného Windowsu na smartfóne

Novinky

Vývojár rapídne posúva dopredu vývoj plnohodnotného Windowsu na smartfóne

Čo Microsoft nedokázal za roky vývoja tak to sa darí vývojárovi, ktorý si hovorí Ben Imbushuo‏. Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli krátky report, ktorý informoval o tom, že sa mu podarilo spojazdniť na smartfóne Windows RT, vrátane internetu a dotykového ovládania.

Plnohodnotný Windows na smartfóne. Pomaly sa k nemu blížime

Dnes, ten istý vývojár ukázal krátke video, na ktorom je možno vidieť Windows RT priamo v praxi. Ako môžete vo videu nižšie vidieť, tak Windows RT funguje na smartfóne svižne. Okrem toho Ben informoval, že sa mu podarilo spojazdniť audio a Bluetooth.

Je na tom niečo magické, mať plnohodnotný Windows vo svojom vrecku. Hoci osobne si nemyslíme, že tento projekt bude mať reálne využitie v praxi, ale na druhej strane pre ľudí, ktorí majú doma na poličke smartfón s operačným systémom Windows Phone to môže zaujímavé spestrenie využívania telefónu, ktorý viac menej pomaly, ale isto stráca podporu Microsoftu.

V každom prípade vás budeme aj naďalej informovať o Benovom progrese.

Zdroj: Twitter

TIP  Daj zbohom žiletkám, aktuálne tento holiaci strojček Xiaomi Mijia kúpiš za pár €

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.