Plnohodnotný Android na každej Lumii? Sen sa čoskoro stane realitou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Plnohodnotný Android na každej Lumii? Sen sa čoskoro stane realitou

ANDROID

Plnohodnotný Android na každej Lumii? Sen sa čoskoro stane realitou

Microsoft opustenie platformy Windows 10 Mobile potvrdil už pred viac ako pol rokom a používateľom Lumii nezostáva nič iné, ako presedlať na konkurenčnú platformu Android, poprípade iOS. Načo si ale kupovať nový smartfón? Starú Lumiu si stačí predsa cracknúť a hodím si na ňu Android, nie? Taký produkt, ktorý by toto umožňoval, by predsa Microsoft nevypustil. A v tom je ten najväčší problém. Pokusov o nahradenie operačného systému Windows Phone / Windows 10 Mobile bolo už niekoľko, no používatelia väčšinou narazili na neznáme chyby alebo bol ich smartfón s Androidom úplne zbytočný, pretože jediná vec čo na ňom pracovala správne, bol zrejme fotoaparát, ktorého kvalita ale stála taktiež za … Zlým časom pre smutných používateľov Lumii zrejme odzvonilo. Po niekoľkých mesiacoch sa do zbúrania systému Windows 10 Mobile opätovne pustil XDA vývojár Heathcliff, ktorý iba pred niekoľkými hodinami predstavil novú verziu nástroja Windows Phone Internals.

Inštalácia Androidu na Windows Phone je k nám bližšie ako by sa zdalo

Nový nástroj Windows Phone Internals 2.2 prichádza s viacerými vylepšeniami. Umožňuje odomknutie bootloaderu na takmer všetkých Lumia zariadeniach. Akonáhle sa Vám podarí odomknúť bootloader na Vašom Lumia smartfóne, budete schopní flashnúť pamäte ROM. Vďaka tomu budete môcť nainštalovať operačný systém Android na Váš Windows Phone/ Windows Mobile smartfón.

Developer vo svojom príspevku píše, “prináša upravené ROMky, Mass Storage Mode, prístup do Rootu a kopec ďalších vymožeností pre všetky Windows Phone 8 a Windows 10 Mobile Lumia smartfóny.”

Heathcliff síce už nový nástroj predstavil, no jeho konečná podoba ešte stále nieje vonku. Podľa jeho slov by sa mala na internete ocitnúť už v priebehu niekoľkých dní a tentokrát už Microsoft zrejme nezakročí, keďže sám potvrdil, že mobilnú Windows 10 platformu nadobro opúšťa.

TIP  Asus predstavil výkonný smartfón Asus Zenfone Ares s 8 GB RAM a podporou AR a VR

Nový nástroj prináša aspoň čiastočnú nádej pre niektorých používateľov Lumii, ktorí už nevedia čo s nimi. Hlavne staršie modely s operačným systémom Windows Phone 8 sa pomaly ale isto stávajú takmer nepoužívateľné a po nahratí Androidu by mohli byť aspoň na ďalší rok opäť na niečo využiteľné.

Zdroj: wpinternals.net, úvodný obrázok (The Verge)

 

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.