Plánuje Microsoft vyrobiť špeciálne bluetooth slúchadlá pre nadchádzajúci Surface Phone? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Plánuje Microsoft vyrobiť špeciálne bluetooth slúchadlá pre nadchádzajúci Surface Phone?

Novinky

Plánuje Microsoft vyrobiť špeciálne bluetooth slúchadlá pre nadchádzajúci Surface Phone?

Bezdrôtové slúchadlá sú v dnešnej dobe už úplne normálnou záležitosťou. Poprední výrobcovia smartfónov ako Google, Apple alebo Samsung dokonca začali už pred pár rokmi vyrábať vlastné originálne bluetooth slúchadlá, ktoré majú potencionálne nahradiť tie “klasické” krabicové. Samozrejme, ich cena je o čosi vyššia a nie sú súčasťou dnešných smartfónových balení, no občasne určite narazíte na nejakú výhodnú ponuku smartfón+originálne bezdrôtové slúchadlá. Podľa najnovšie zverejneného patentu, nad takýmto produktom rozmýšľal aj samotný Microsoft.

Patent bol zapísaný už pred 2 rokmi

Najnovšie zverejnený patent, ktorý bol spoločnosti Microsoft pripísaný ešte v roku 2016, popisuje produkt s názvom “Slúchadlá s nastaviteľným káblovým systémom.” Patent opisuje nový káblový systém, ktorý by si používatelia mohli skrátiť alebo predĺžiť podľa vlastnej potreby. Uchytenie káblov by zaisťovali špeciálne kordy, ktoré by slúžili ako prichytávače o druhý kábel a zároveň by sa v nich mohli nachádzať malé batérie alebo iné špeciálne príslušenstvo.

Zdroj: mspoweruser.com

Aj slúchadlá musia byť predsa v niečom špeciálne

To by nebol Microsoft, aby neboli slúchadlá aspoň v niečom špeciálne. Keďže špeciálne úchyty na kábloch obsahujú aj batérie, technikom sa objavil voľný priestor v samotných slúchadlách. Tí rozmýšľali nad celkom zaujímavým využitím. V slúchadlách by sa mohli nachádzať rozličné snímače, vďaka ktorým by sa hudba zastavila automaticky po vybratí slúchadiel z uší. Samozrejme, snímače by boli aktívne aj v opačnom prípade. Zachytili by pohyb, kedy boli vložené späť do uší a automaticky by spustili hudbu.

TIP  Chystá si pre nás Microsoft ďalší fitness náramok? Pozrite sa na najnovšie pripísané patenty

Jedná sa o ďalší celkom zaujímavý nápad zo strany Microsoftu a možno máme pred očami inteligentné slúchadlá, ktoré začne Microsoft v tomto roku predávať alebo ich pribalí ku zariadeniu Surface Phone, ktoré by malo uzrieť svetlo sveta už tento rok (dúfajme).

Zdroj: mspoweruser.com

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.