Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra

Novinky

Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra

V posledných dňoch sa do pozornosti dostal súdny spor týkajúci sa korupcie pakistanského premiéra, v rámci ktorého zohral hlavnú úlohu štýl písma, konkrétne font „Calibri“.

Pýtate sa ako je to možné? Jedná sa o skutočne veľké fópa v podaní dcéry premiéra (Nawaza Sharifa), ktorá v rámci súdneho sporu predložila ako dôkazový materiál dokument obsahujúci spomínaný štýl písma na čom by nebolo nič zlé, pokiaľ by dané písmo v tej dobe už existovalo. Prípad sa totiž týka známej kauzy „Panama Papers“ v spojitosti s nadobudnutým majetkom obvineného pričom dôkazový materiál mal byť z ešte z roku 2006 čo bolo aj kameňom úrazu. Totiž dôkazový materiál, ktorý bol predložený  obsahoval typ písma Calibri, ktorý v tomto období ešte nebol „komerčne dostupný“. Samozrejme, že toto pozornému oku vyšetrovateľov nezostalo bez povšimnutia.

Zdroj: Neowin.net

Inými slovami bolo vysoko nepravdepodobné, aby dané dokumenty vznikli v danom roku ako bolo prezentované. Výsledkom toho bolo, že dcéra premiéra skôr uškodila svojej rodine ako pomohla.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

TIP  Windows 10 na ARM úspešne spustený na Lumii 950 XL!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.