Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra | Windowscentrum.sk | Portál o Windows 10
Connect with us

Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra

Novinky

Písmo Calibri zohralo hlavnú úlohu v prípade korupcie pakistanského premiéra

V posledných dňoch sa do pozornosti dostal súdny spor týkajúci sa korupcie pakistanského premiéra, v rámci ktorého zohral hlavnú úlohu štýl písma, konkrétne font „Calibri“.

Pýtate sa ako je to možné? Jedná sa o skutočne veľké fópa v podaní dcéry premiéra (Nawaza Sharifa), ktorá v rámci súdneho sporu predložila ako dôkazový materiál dokument obsahujúci spomínaný štýl písma na čom by nebolo nič zlé, pokiaľ by dané písmo v tej dobe už existovalo. Prípad sa totiž týka známej kauzy „Panama Papers“ v spojitosti s nadobudnutým majetkom obvineného pričom dôkazový materiál mal byť z ešte z roku 2006 čo bolo aj kameňom úrazu. Totiž dôkazový materiál, ktorý bol predložený  obsahoval typ písma Calibri, ktorý v tomto období ešte nebol „komerčne dostupný“. Samozrejme, že toto pozornému oku vyšetrovateľov nezostalo bez povšimnutia.

Zdroj: Neowin.net

Inými slovami bolo vysoko nepravdepodobné, aby dané dokumenty vznikli v danom roku ako bolo prezentované. Výsledkom toho bolo, že dcéra premiéra skôr uškodila svojej rodine ako pomohla.

Zdroj: Neowin.net, úvodný obrázok (vlastný)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Kde sa diskutuje

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
This website uses cookies to offer you the best experience online. By continuing to use our website, you agree to the use of cookies.