Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých

Novinky

Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých

Maskovanie ľudí alebo iných objektov mimo scény je šikovná a v poslednej dobe aj často využívaná funkcionalita, avšak stále je to jedna z najťažších a zároveň najmodernejších súčasti Photoshopu. Adobe však tento spôsob úpravy fotiek výrazne zjednoduší, a to vďaka AI (Umelej inteligencii) prostredníctvom funkcie „Select Subject“, resp. Výber subjekt.

Využívanie tejto funkcionality by tak malo byť prístupné aj tým menej zručným používateľov. V rámci hlavnej ponuky si vyberú možnosť „Select and Mask“ rozhranie, kde budete musieť potom už len kliknúť na obrázok a vyznačenie prebehne automaticky. Následne budete môcť zmeniť napríklad farbu pozadia či jednotlivých subjektov.

Za touto technológiou stojí Adobe AI platform Sensei. Funguje na strojovom učení sa rozpoznávania objektov. Ako fyzicky funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu produktového manažéra spoločnosti Meredith Payne Stozner nižšie.

Zdroj: Adobe Photoshop (Youtube kanál)

TIP  Huawei P20 Pro neobstal v teste odolnosti. Pri teste sa nečakane rozbil!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.