Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých

Novinky

Photoshop uľahčí vyznačovanie ľudí a iných objektov na obrázkoch prostredníctvom AI (Umelej inteligencie). Funkcia maskovanie bude tak prístupnejšia pre všetkých

Maskovanie ľudí alebo iných objektov mimo scény je šikovná a v poslednej dobe aj často využívaná funkcionalita, avšak stále je to jedna z najťažších a zároveň najmodernejších súčasti Photoshopu. Adobe však tento spôsob úpravy fotiek výrazne zjednoduší, a to vďaka AI (Umelej inteligencii) prostredníctvom funkcie „Select Subject“, resp. Výber subjekt.

Využívanie tejto funkcionality by tak malo byť prístupné aj tým menej zručným používateľov. V rámci hlavnej ponuky si vyberú možnosť „Select and Mask“ rozhranie, kde budete musieť potom už len kliknúť na obrázok a vyznačenie prebehne automaticky. Následne budete môcť zmeniť napríklad farbu pozadia či jednotlivých subjektov.

Za touto technológiou stojí Adobe AI platform Sensei. Funguje na strojovom učení sa rozpoznávania objektov. Ako fyzicky funguje v praxi si môžete pozrieť vo videu produktového manažéra spoločnosti Meredith Payne Stozner nižšie.

Zdroj: Adobe Photoshop (Youtube kanál)

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.