Patent Samsungu naznačuje, ako by mala fungovať integrovaná čítačka odtlačkov prstov pod displejom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Patent Samsungu naznačuje, ako by mala fungovať integrovaná čítačka odtlačkov prstov pod displejom

Samsung Galaxy S9

ANDROID

Patent Samsungu naznačuje, ako by mala fungovať integrovaná čítačka odtlačkov prstov pod displejom

To, že spoločnoť Samsung už dlhšie pracuje na vývoji integrovanej čítačky odtlačkov prstov pod displejom nie je žiadne tajomstvo. Veď napokon špekulácie o použití takéhoto skeneru sa objavovali už pred vydaním Galaxy S8 alebo aj Note 8. Dokonca ani v ich najnovšom prírastku do triedy S, Galaxy S9, sa Samsungu nepodarilo zapracovať túto technológiu a tak čítačka zostala zatiaľ na zadnej strane telefónu. Avšak s neustále pribúdajúcimi zisteniami o Note 9 sa portálu 91mobiles podarilo objaviť zaujímavý patent patriaci práve Samsungu. Jedná sa o patent popisujúci fungovanie skeneru odtlačkov prstov priamo pod displejom.

Ako to má fungovať?

Podľa patentu bude autentifikácia prebiehať veľmi podobne ako sme videli na Vivo X20 Plus UD, vôbec prvom zariadení so zakomponovanou čítačkou odtlačkov prstov v displeji. Senzor sa má takisto nachádzať v spodnej časti displeja. Celý priebeh odblokovania začne zaznamenaním dotyku na snímacej časti, následne smartfón určí oblasť dotyku, ktorá bude použitá na overenie, na tejto časti displeja zmení jas alebo farbu a nakoniec vrátené svetlo od odtlačku spracuje a porovná so vzorom, až potom sa telefón odblokuje.

patent samsungu citacka odtlackov prstov v displeji

Zdroj: hub.91mobiles.com

Kedy Samsung predstaví smartfón s takouto vychytávkou?

Napriek tomu, že princíp technológie sa zhoduje so Synaptics Clear ID, použitou na vyššie spomínanom Vivo X20 Plus UD, nie je jasné, či Samsung použije optický senzor práve od Synaptics. Každopádne, ak sa kórejskému velikánovi podarí dotiahnuť túto metódu autentifikácie do konca, už na prelome augusta a septembra sa môžeme tešiť na prvú vlajkovú loď Samsungu s takouto technológiou – Galaxy Note 9. Keď však bude vývoj čo i len trochu zaostávať, pravdepodobne si počkáme až na MVC 2019 vo februári, kde budeme očakávať novinku z radu Galaxy S.

TIP  Takto brutálne vyzerá Xiaomi Mi Max 3 s veľkým displejom a 5500 mAh batériou

Zdroj: hub.91mobiles.com, úvodný obrázok: vlastný

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.