Patent od spoločnosti Tesla odhalil možné plány novej stanice na výmenu batérií | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Patent od spoločnosti Tesla odhalil možné plány novej stanice na výmenu batérií

tesla logo

Novinky

Patent od spoločnosti Tesla odhalil možné plány novej stanice na výmenu batérií

Patent od spoločnosti Tesla odhalil možné plány novej stanice na výmenu batérií

Ak ste fanúšikom vozidiel spoločnosti Tesla alebo rozmýšľate nad kúpou tak vás určite poteší správa o novom patente. Tesla vypracovala návrh stanice pre výmenu batérii pre Model S a Model X. Ako by to malo fungovať? Autá by mali vojsť na rampu ktorá ich zdvihne do vzduchu a obsluhujúci technik s pomocou robota bude schopný vymeniť batériu za menej ako 15 minút!

Tesla už experimentuje so svojou super nabíjacou stanicou ktorá sa nachádza v Bostone a Chicagu a v niektorých miestach južnej Austrálie. Bežné nabitie môže trvať okolo 30 minút zatiaľ čo nabíjacie stanice v mestách dobijú batériu za menej ako 50 minút a to aj napriek tomu, že v stanici sa môže nachádzať viac áut naraz.

Toto však nie je prvý pokus Tesly o vytvorenie stanice na výmenu batérii. V roku 2014, spoločnosť spustila pilotný program ktorý by umožnil ľudom vymeniť batérie v ich autách  za menej ako 3 minúty. Ale projekt zlyhal.

Podľa portálu TechCrunch aj napriek tomu, že by stanica mala byť iba pre Model S a Model X je celkom pravdepodobné, že ju budú môcť využívať aj iné modeli. Ak tento systém bude naozaj funkčný tak by z neho mohol profitovať aj nový kamión ktorý by mal byť predstavený koncom tohto mesiaca.

Napriek existencií patentu však Tesla nijako nepotvrdila, že tento projekt aj ďalej plánuje realizovať a tak len dúfame v správne rozhodnutie, pretože tento projekt má sľubnú budúcnosť.   

TIP  Prvé odhady ceny skladateľného smartfónu od Samsungu hovoria, že to nebude lacný špás. Toľkoto by mal stáť!

zdroj: futurism.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.