Pac-Man v reálnom svete vďaka Hololensu? Japonci prichádzajú s ďalšou bláznivou hrou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Pac-Man v reálnom svete vďaka Hololensu? Japonci prichádzajú s ďalšou bláznivou hrou

Novinky

Pac-Man v reálnom svete vďaka Hololensu? Japonci prichádzajú s ďalšou bláznivou hrou

Japonsko je nielen naozaj technologicky vyspelou krajinou, ale v niektorých oblastiach aj trošku svetom šialených hier, televíznych programov a uletených zábavných parkov. Na internete ste už určite videli bláznivé televízne relácie, v ktorých sa Japonci stretávajú s tými najrôznejšími bláznivými úlohami. Podobne sú na tom aj obrovské zábavné parky a zábavné komplexy, v ktorých si mladí Japonci a japonské rodiny krátia svoje voľné chvíle. Jedným z takýchto špeciálnych parkov je aj NAMJATOWN, ktorý sa nachádza v Tokyu a skladá sa až z 3 rôznych sekcií. Práve jedna časť z tohto mestečka ponúka desiatky zábavných hier a väčšina z nich využíva tie najmodernejšie technické prostriedky.

Pac-Man v životnej veľkosti

Zábavný park NAMJATOWN len pred niekoľkými dňami predstavil novú špeciálnu atrakciu, ktorú si zákazníci budú môcť zahrať od 15. januára až do 28. februára. Ide o verziu klasickej hry Pac-Man, no park si ju nazval trošičku ináč – Pac-in-Town. V podstate ide o Pac-Mana v reálnej veľkosti, no háčik je v tom, že Pac-Manom je práve hráč. Ten je vybavený headsetom pre rozšírenú realitu Hololens. Hráč sa pri hraní pohybuje v malom virtuálnom bludisku, v ktorom sa postupne každému hráčovi objavujú keksíky, ktoré musí zjesť akonáhle uteká pred zlými virtuálnymi duchmi.

Nejedná sa o prvý prípad využitia Hololensu na hranie hier. Pred niekoľkými mesiacmi sme Vám priniesli prvé náznaky podobnej zábavky. Jednalo sa o hranie hry Super Mario Bros v reálnom svete, no počas behu sa pred hráčom objavovali postavičky, prekážky a špeciálne predmety, ktoré mal hráč po ceste zbierať. Čo hovoríte na takéto využitie Hololensu? Presadí sa podľa Vás aj v takýchto podmienkach alebo je oveľa viacej využiteľný v medicíne alebo vo fabrikách tak, ako je tomu dnes?

TIP  Rozšírenie, ktoré má vo svojom PC viac ako 2 milióny používateľov sleduje vašu históriu aj v inkognito móde

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Twitter)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.