Oživte si svoje všedné UI a vylepšite svoj taskbar | NÁVOD | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Oživte si svoje všedné UI a vylepšite svoj taskbar | NÁVOD

Návody

Oživte si svoje všedné UI a vylepšite svoj taskbar | NÁVOD

Nie je to tak dávno, čo nám Microsoft predstavil grafické prostredie Fluent Design, ktorým si budú môcť zjednodušiť život najmä vývojári. Existuje však podobná aplikácia, ktorú môžeme považovať za alternatívu. A dokonca je určená práve nám, bežným užívateľom. Aplikácie, ktorej meno je Translucent, dokáže premeniť pre niekoho nudný taskbar. Najlepšie na tom je, že je zadarmo a nemusí sa inštalovať.

Na to, aby ste svoj taskbar spravili transparentným, alebo priezračným , si stačí stiahnuť aplikáciu, napríklad odtiaľto. Otvoríte archív .zip a rozbalíte ho do zložky. Následne už len otvoríte súbor TranslucentTB.exe. A VOILÀ! Môžete si veselo upravovať svoj taskbar. Presne tak, ako si to želáte.

zdroj: vlastný

 

zdroj: vlastný

Možností je dostatok a pár sa ich nachádza aj vo v „skrytom“ menu, do ktorého sa dostanete, keď kliknete pravým tlačidlo na ikonu na lište. Je tam mód, ktorý sa nazýva Dynamic Widnows. Ten vám dovolí pridať rôzne efekty pre aplikáciu v stave, keď je maximalizovaná a rovnako aj, keď je minimalizovaná.

zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný

TIP  Xbox One získava veľkú aktualizáciu, ktorá prináša podporu hrania hier vo vysokom rozlíšení
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Návody

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.