Ovládanie smart home zariadení cez chatbota? Microsoft a Xiaomi rozširujú možnosti chatbota Xiaoice | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Ovládanie smart home zariadení cez chatbota? Microsoft a Xiaomi rozširujú možnosti chatbota Xiaoice

Novinky

Ovládanie smart home zariadení cez chatbota? Microsoft a Xiaomi rozširujú možnosti chatbota Xiaoice

Ovládanie smart home zariadení cez chatbota? Microsoft a Xiaomi rozširujú možnosti chatbota Xiaoice

Chatovacie aplikácie sú v Číne naozaj populárne, preto sa nepoužívajú iba na konverzovanie medzi ľuďmi, ale veľkú rolu v ich využití hrá aj elektronická reklama alebo nákup tovaru od pouličných predajcov.

Microsoft začal preto spolupracovať so spoločnosťou Xiaomi a spoločne začali rozvíjať možnosti chatbota Xiaoice, ktorý od dnes dokáže ďalšie užitočné veci. Spoločnosť Microsoft túto spoluprácu odhalila len pár dní dozadu a spoločne s Xiaomi sa zapája do čínskeho Internet of Things biznisu. Microsoft vďaka tejto spolupráci predstavil už piatu generáciu Xiaoice AI chatbota.

Ako sa uvádza v názve, najpodstatnejšou funkciou Xiaoice chatbota piatej generácie je spravovanie a ovládanie smart home aplikácií. Používatelia odteraz môžu využívať chatbota Xiaoice na ovládanie až 35 rôznych smart zariadení, ktoré sú súčasťou Xiaomi Internet of Things platformy.

Ďalšou novinkou, ktorú Xiaoice zvládne je rozprávanie s ľuďmi cez telefón a využitie streamovaného videa pre detekciu emócií a následné využitie znalostí o emóciách v konverzácii s človekom.

Microsoft plánuje spolupracovať aj s ďalšími spoločnosťami a chce dostať chatbota Xiaoice na väčšie množstvo zariadení. Spoločnosť na predstavení pozdvihla úspechy ich chatbota, ktorého využilo už viac ako 100 miliónov používateľov a bol zapojený v takmer 30 miliónoch konverzácií.

Chatbot Xiaoice je momentálne dostupný v Číne, Japonsku, USA, Indii a Indonézii.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

 

TIP  Mobilný Skype získava novú aktualizáciu, ktorá prináša zaujímavé vylepšenia | APLIKÁCIE
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.