Najčítanejší Windows 10 portál

OS Andromeda je skutočný, objavil sa na ňu v najnovšom zostavení Windowse odkaz

Zdroj: vlastný

Dlho a hovorí o mystickom zariadení Surface Phone, ktoré by malo mať schopnosť „prispôsobenia rozhrania“ Windowsu v závislosti od veľkosti displeja. Pričom táto vlastnosť by mala byť typická aj pre iné zariadenia, resp. pre operačný systém Andromeda, ktorý by mal nahradiť súčasný operačný systém Windows Mobile.

Operačný systém Andromeda žije

Doteraz však boli dostupné len informácie zo „zákulisia“. V najnovšom zostavení Windows 10 Build 17025 (Redstone 4 aktualizácia) sa totiž objavili odkazy na „ComposableShell.“ a „Composers.Andromeda.exe“. Narazil na to známy leaker, ktorý si na sociálnej sieti Twitter hovorí  „Walking Cat“.

Microsoft Andromedu, resp. ComposableShell vložil do systému z dôvodu, že tento kód musí byť súčasťou aplikácií, ktoré sa majú na základe tohto prispôsobovať jednotlivým veľkostiam obrazovky.

Spolu s príchodom Windows 10 na ARM procesory to môže znamenať skutočne prelomovú novinku a ako Satya Nadella dlhodobo hovorí, Microsoft môže tak priniesť novú generáciu zariadení.

V každom prípade sú to skvelé správy, ktoré doteraz mali charakter „jedna pani povedala“. Zároveň pre mnohých fanúšikov to môže byť potvrdeným prác na zariadení Surface Phone.

Zdroj: vlastný, Twitter

TIP  Internetový obchod Alza.sk postihol veľký výpadok! Nefunguje výdaj objednávok ani infolinka
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.