„Opera Reborn“ prináša integráciu Facebook Messengera a WhatsApp služby priamo do prehliadača | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

„Opera Reborn“ prináša integráciu Facebook Messengera a WhatsApp služby priamo do prehliadača

Novinky

„Opera Reborn“ prináša integráciu Facebook Messengera a WhatsApp služby priamo do prehliadača

Vďaka add-ons a rozšíreniam moderné internetové prehliadače dokážu oveľa viacej ako len prehliadať web, avšak nájsť tie najlepšie nebýva častokrát jednoduchá úloha.

Opera sa preto rozhodla vziať iniciatívu do vlastných rúk a integrovala do oficiálnej verzie prehliadača nové chatovacie služby, konkrétne Facebook Messenger, WhatsApp ako aj u nás menej populárny Telegram.

Zdroj: Opera

Tieto funkcionality sú dostupné v najnovšej verzii Opery, ktorá prišla s kódovým označením „Reborn“. Treba však povedať, že inšpiráciu zjavne hľadali v experimentálnom internetovom prehliadači Neon, ktorý prišiel začiatkom tohto roka. Ako už asi tušíte, najväčšou výhodou využívania týchto integrovaných rozhraní je chatovanie počas prehliadania internetu bez toho, aby ste fyzicky museli mať otvorenú aplikáciu či Facebook.

Chatovanie je možné dvomi spôsobmi, prvým je z sidebaru alebo pripnutie chatu pozdĺž súčasne prehliadaného okna. Poteší tak isto možnosť zdieľania obrázkov, na ktoré ste práve narazili a to prostredníctvom jednoduchej drag-and-drop funkcie.

Medzi ďalšie osvieženia, ktoré priniesla Opera „Reborn“ patrí svieži a hlavne moderný vzhľad, možnosť prepínania tém ako aj kontrola nad reklamami.

Zdroj: Opera

Prehliadač k stiahnutiu nájdete na odkaze nižšie.

Zdroj: Opera

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.