Opera prišla s aktualizáciou prehliadača, ktorá prináša ochranu proti nechcenému ťaženiu Bitcoinov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Opera prišla s aktualizáciou prehliadača, ktorá prináša ochranu proti nechcenému ťaženiu Bitcoinov

Novinky

Opera prišla s aktualizáciou prehliadača, ktorá prináša ochranu proti nechcenému ťaženiu Bitcoinov

Spomínate si ešte na škandál spojený s nechcenou ťažbou digitálnej meny Bitcoin na desiatkach slovenských webstránok, ktorý otriasol verejnosťou? Nuž takémuto konaniu bude koniec. Teda aspoň pre používateľov internetového prehliadača Opera.

Vývojári stojaci za internetový prehliadačom Opera uvoľnili ešte začiatkom tohto týždňa aktualizáciu (v50), pre PC zariadenia, ktorá prináša zaujímavé funkcie. Dočkali sme sa napríklad vylepšení v spojitosti s VR podporou pre Oculus a Chromecast či ďalších noviniek, avšak jedná z nich vyčnieva nad ostatnými. V internetovom prehliadači po novom je aj vstavaný anti Bitcoin miner. Inými slovami  stanete sa „bezcennými“ pre internetové stránky, ktoré využívajú výkon počítačov svojich návštevníkov na ťažbu digitálnych mien. Totiž opera bude automaticky blokovať scripty vyžadujúce zapojenie sa do ťažby.

Tieto nastavenia môžete nájsť v sekcii Settings > Basic > Block ads > NoCoin.

Mimochodom v rámci škandálu na Slovensku bolo odhalených celkovo 219 domien, ktoré využívali používateľov na ťažbu digitálnych mien. Medzi nimi boli aj zvučné mená ako sú napríklad dolezite.sk, icdph.sk, infocislo.sk, rocker.sk, serialdog.sk a ďalšie. Používatelia, ktorí nevedomky ťažili kryptomeny sa tak mohli stretávať napríklad s vyššou hlučnosťou zariadenia, vyšším zahrievaním či celkovým spomalením počítača.

Zdroj: MSP, vlastný, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Ako opraviť pokazenú databázu v Exceli alebo ako nahradiť časť textu za iný | EXCEL NÁVOD

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.