Opera aktualizovala svoj prehliadač. Už sa nestanete obeťou nechceného minera kryptomien | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Opera aktualizovala svoj prehliadač. Už sa nestanete obeťou nechceného minera kryptomien

Novinky

Opera aktualizovala svoj prehliadač. Už sa nestanete obeťou nechceného minera kryptomien

Niekoľko dní dozadu vývojári internetového prehliadača Opera aktualizovali jeho BETA verziu, ktorá priniesla viacero vylepšení, avšak jedno z nich stálo nad ostatnými – ochrana proti nechcenému ťaženiu kryptomien pri surfovaní po internete.

Ku včerajšiemu dňu aktualizácia prišla aj na regulárnu aplikáciu. Znamená to, že pri návšteve vybraných stránok využívajúcich  skripty na pozadí, ktoré oberajú návštevníkov o výkon počítača bez jeho vedomia s cieľom ťažby digitálnych kryptomien je koniec.

“Sme fanúšikmi kryptomien, ale jednoducho nepripúšťame, že webové stránky používajú počítače ľudí na ťažbu mincí bez ich vedomia alebo súhlasu. S novou verziou Opera 50 chceme odštartovať rok 2018 tým, že ľuďom ponúkneme jednoduchý spôsob, ako získať kontrolu nad svojimi počítačmi. “, hovorí Krystian Kolondra senior manažér spoločnosti.

Mimochodom, nechcená ťažba kryptomien prostredníctvom počítačov návštevníkov nie je problém len zahraničných webstránok. K podobným praktikám si pričuchlo aj viacero slovenských webov Podľa testu portálu DSL.sk viac ako 400 stránok s koncovkou .sk využíva takto svojich návštevníkov.

Aktuálnu verziu aplikácie stiahnete zo stránok Opery.

Zdroj: Opera, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Microsoft nám ukázal „budúcnosť“, predstavil nové inteligentné vyhľadávanie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.