Opera 53, jeden z najkonkurenčnejších prehliadačov je dostupný v stabilnej verzii. Tu ho stiahnete! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Opera 53, jeden z najkonkurenčnejších prehliadačov je dostupný v stabilnej verzii. Tu ho stiahnete!

Internetovy prehliada Opera 53 stabilna verzia

Apple

Opera 53, jeden z najkonkurenčnejších prehliadačov je dostupný v stabilnej verzii. Tu ho stiahnete!

Opera 53, ktorá je založená na Chromium 66.0.3359.45  pre Windows a Mac počítače je už dostupná ako stabilná verzia, vhodná pre každodenné používania.

“Dnes prechádzame z Opera 53 beta na stabilnú. Táto zostava znova zobrazuje vzhľad záložiek a adresný panel.., “, hovorí Krystian Kolondra.

Opera 53 je konečne dostupná v stabilnej verzii

Okrem toho, že internetový prehliadač je dostupný pre bežných používateľov, táto zmena priniesla aj niekoľko drobných vylepšení. Najvýraznejšie zmeny sa však týkajú Mac počítačov, kde došlo napríklad k optimalizácií favicon ikoniek.

Opera 53 stabilna verzia zmena ikoniek

Zdroj: Opera

Zmeny sa dočkal tiež aj adresný riadok, ktorý po novom dostal drobné osvieženie v podobe zaostrenia. Výsledok si môžete pozrieť nižšie.

Opera 53 stabilna verzia lepsie zaostrenie.

Zdroj: Opera

Ak ste dlho váhali s tým či vyskúšate novú Operu 53, jednoznačne vám môžeme odporučiť, aby ste išli do toho. Okrem dizajnových zmien, ktoré kráčajú s dobou, nová opera ponúka viacero vylepšení. Okrem samotného enginu, ktorý je výrazne rýchlejší, sme sa dočkali napríklad integrácie chatovacích služieb ako napríklad Facebook Messenger, WhatsApp, rýchleho prístupu k histórii prehliadania, k stiahnutým súborom a podobne. Mimochodom, prostredníctvom nastavení si môžete v priebehu niekoľkých sekúnd preniesť všetky cookies súbory, záložky, prihlasovacie údaje do služieb do prehliadača z konkurenčných prehliadačov. Prehliadač stiahnete na stránkach Opery.

Opera 53 stabilna verzia

Zdroj: vlastný

Zdroj: Opera blog, vlastný, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Apple trápi závažný problém! Zvoláva majiteľov MacBook Pro na záručnú opravu kvôli chybnej batérii

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Apple

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.