Open Source Darktable je dostupný pre Windows. Profesionálna aplikácia pre fotografov | APLIKÁCIE | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Open Source Darktable je dostupný pre Windows. Profesionálna aplikácia pre fotografov | APLIKÁCIE

Novinky

Open Source Darktable je dostupný pre Windows. Profesionálna aplikácia pre fotografov | APLIKÁCIE

Bezplatný alternatívny program Darktable, ktorý slúži na úpravu fotografií bol nedávno aktualizovanú na novšiu verziu, ktorá je míľnikom v historickom vývoji. Verzia aplikácie 2.4.0. je totiž dostupná už aj pre počítače s operačným systém Windows.

Draktable je dostupný pre Windows počítače

Hoci portácia aplikácia nie je ešte finálna a chýba jej niekoľko funkcionalít (napr. podpora tlače) tak aj napriek tomu je využiteľná v praxi. Tím stojací za aplikáciou v súvislosti s prinesením aplikácie na Windows platformu povedal:

„…sme presvedčení, že už je dosť použiteľná a dúfam, že sa vám bude páčiť…“

Darktable je open source program, ktorý umožňuje upravovať svetelnosť fotografií. Hlavným konkurentom tejto aplikácie je Adobe. Aplikácia bola doteraz exkluzívne dostupná na Linux a Mac platforme. Nová verzia aplikácie okrem dostupnosti pre Windows platformu priniesla aj viacero vylepšení. Napríklad v podobe vylepšení dizajnových prvkov, podpore základného importu nastavení Lightroom 7, odstránenie limitu ISO 5120 a ďalšie.

Aplikáciu stiahnete na tomto odkaze z Github.

Zdroj: vlastný

TIP  Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.