Open Source Darktable je dostupný pre Windows. Profesionálna aplikácia pre fotografov | APLIKÁCIE | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Open Source Darktable je dostupný pre Windows. Profesionálna aplikácia pre fotografov | APLIKÁCIE

Novinky

Open Source Darktable je dostupný pre Windows. Profesionálna aplikácia pre fotografov | APLIKÁCIE

Bezplatný alternatívny program Darktable, ktorý slúži na úpravu fotografií bol nedávno aktualizovanú na novšiu verziu, ktorá je míľnikom v historickom vývoji. Verzia aplikácie 2.4.0. je totiž dostupná už aj pre počítače s operačným systém Windows.

Draktable je dostupný pre Windows počítače

Hoci portácia aplikácia nie je ešte finálna a chýba jej niekoľko funkcionalít (napr. podpora tlače) tak aj napriek tomu je využiteľná v praxi. Tím stojací za aplikáciou v súvislosti s prinesením aplikácie na Windows platformu povedal:

„…sme presvedčení, že už je dosť použiteľná a dúfam, že sa vám bude páčiť…“

Darktable je open source program, ktorý umožňuje upravovať svetelnosť fotografií. Hlavným konkurentom tejto aplikácie je Adobe. Aplikácia bola doteraz exkluzívne dostupná na Linux a Mac platforme. Nová verzia aplikácie okrem dostupnosti pre Windows platformu priniesla aj viacero vylepšení. Napríklad v podobe vylepšení dizajnových prvkov, podpore základného importu nastavení Lightroom 7, odstránenie limitu ISO 5120 a ďalšie.

Aplikáciu stiahnete na tomto odkaze z Github.

Zdroj: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie