OneDrive končí s podporou vytvárania súborov na Fat32 a ReFS úložiskách | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

OneDrive končí s podporou vytvárania súborov na Fat32 a ReFS úložiskách

Novinky

OneDrive končí s podporou vytvárania súborov na Fat32 a ReFS úložiskách

Aplikácia OneDrive od Microsoftu, dostala za posledný mesiac viacero aktualizácií. Väčšina z nich buď výrazne zlepšila používateľské prostredie alebo vylepšila niektoré funkcie v tejto aplikácií. Avšak, pri poslednej aktualizácií zaznamenalo problémy pri vytváraní súborov veľké množstvo používateľov tejto aplikácie. Zo správ, ktoré aplikácia používateľom píše a z odpovedí na fórach vyplýva, že Microsoft v poslednej aktualizácií skončil s podporou vytvárania súborov na Fat32 a ReFS úložiskách. Po tejto aktualizácií zostali podporované iba úložiská s novším NTFS formátovaním.

Zdroj: ghacks.net

Mnoho používateľov je znechutených, no stále je v ponuke preformátovanie diskov na NTFS. Tento proces, môže byť pre niekoho dosť otravný, ale žiadne iné východisko Microsoft neponúka. Takýto krok sa zo strany Microsoftu dal čakať, pokiaľ by sa podpora neskončila teraz, dalo by sa očakávať jej zrušenie v ďalšej aktualizácii. Oba súborové systémy Fat32 aj ReFS sú oproti NTFS zastarané, aj keď zaujímavosťou je, že Microsoft plánoval použiť súborový systém ReFS v budúcich verziách operačného systému Windows.

Vcelku zaujímavé je to, že túto chybu nahlasuje obrovské množstvo používateľov, ale spoločnosť Microsoft ešte stále nezaujala žiadne oficiálne stanovisko.

Zdroj: mspoweruser.com

TIP  NASA chce v spolupráci s ESA priniesť na Zem "marťanskú" pôdu
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.