Microsoft vymazal definíciu Windows 10 Mobile z Windows SDK. Microsoft oficiálne pochoval týmto krokom mobilnú platformu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft vymazal definíciu Windows 10 Mobile z Windows SDK. Microsoft oficiálne pochoval týmto krokom mobilnú platformu

Novinky

Microsoft vymazal definíciu Windows 10 Mobile z Windows SDK. Microsoft oficiálne pochoval týmto krokom mobilnú platformu

Doteraz nepadlo oficiálne vyhlásenie zo strany Microsoftu, že Windows 10 Mobile definitívne končí. Na druhej strane sme mohli byť svedkami viacerých vyhlásení, že hoci Microsoft sa nebude sústreďovať na bežných používateľov, tak ja napriek tomu bude systém ešte nejakú dobu podporovať a vyvíjať a to hlavne pre firemných zákazníkov. Napríklad vo októbri toho roka Joe Belfiora napísal:

V najnovšom vydaní Windows SDK (sada vývojárskych utilít a programových rozhraní k tvorbe aplikácií pre Windows, zvyčajne v jazyku C alebo C ++) však definícia mobilnej platformy Windows 10 Mobile sa vytratila.

Pre bežného používateľa to znamená, že aplikácie využívajúce najnovšie Windows SDK nebudú kompatibilné s operačným systémom Windows 10 Mobile. Hoci pri pohľade na aktuálnu situáciu na trhu toto opatrenie asi nebude mať až tak výrazný dopad, ale na druhej strane určite to nepomôže posledným skalným fanúšikom mobilnej platformy, ktorým Microsoft v podstate berie budúce UWP aplikácie. Nuž uvidíme či a kedy príde Microsoft so zariadením Surface Phone, ale otázkou bude či mu vlastne niekto dá ešte šancu.

TIP  Facebook aplikácia pre Windows Phone 8.1 a Windows 8.1 prestala fungovať

Zdroj: WalkingCat, vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.