OFICIÁLNE PREDSTAVENÝ: Toto je nový Xiaomi Mix 2S, jeden z najvýkonnejších smartfónov súčasnosti | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

OFICIÁLNE PREDSTAVENÝ: Toto je nový Xiaomi Mix 2S, jeden z najvýkonnejších smartfónov súčasnosti

Xiaomi

OFICIÁLNE PREDSTAVENÝ: Toto je nový Xiaomi Mix 2S, jeden z najvýkonnejších smartfónov súčasnosti

OFICIÁLNE PREDSTAVENÝ: Toto je nový Xiaomi Mix 2S, jeden z najvýkonnejších smartfónov súčasnosti

Leu Jun je muž, ktorý stojí na čele spoločnosti Xiaomi a kto iný ako on mohol predstaviť najnovší smartfón z ich kuchyne. Reč je konkrétne o telefóne Xiaomi Mix 2S.

Xiaomi Mix 2S je smartfón, ktorý ponúka 5,99“ IPS LCD 2.0  displej s FULL HD+ rozlišením (2160 x 1080 bodov). Oproti svojmu predchodcovi došlo k všimnuteľnej redukcii tlačidiel. Displej ponúka pomer strán 18:9. Novinkou je však podpora pre farebný gamut DCI-P3 (farebný priestor DCI-P3 pokrýva 45,5% všetkých farieb). Ďalšou výraznou zmenou oproti Mi Mix 2 je aj väčšie screen-body ratio. Displej teda pokrýva väčšiu časť prednej strany ako tomu bolo doposiaľ.

Xiaomi Mi Mix 2S_displej

Zdroj: produktová fotografia

Dostupné budú až tri varianty smartfónu Xiaomi Mi Mix 2S

Xiaomi na trh prinesie celkovo 3 varianty tohto telefónu, ktoré sa budú od seba líšiť veľkosťou RAM a úložného priestoru.

  • 6GB RAM + 64GB ROM
  • 6GB RAM + 128GB ROM
  • 8GB RAM + 256GB ROM (King Version)

Srdce smartfónu tvorí jeden z najvýkonnejších procesorov súčasnosti, Qualcomm Snapdragon 845 s podporou AIE technológie (Artificial Intelligence Engine). Kapacita batérie je 3400mAh a nechýba samozrejme ani technológia Quick Charge 3.0, USB Type – C konektor či bezdrôtové nabíjanie Qi.

Smartfón v rámci vylepšení tak ako sa predpokladalo dostal do vienka aj podporu AI pri fotografovaní. Telefón tak isto ponúkane aj duálny 12MP fotoaparát s podporou 4-osovej stabilizácie a s otvorom f / 1. 8. Šošovky fotoaparátu do telefónu zabezpečuje spoločnosť Sony (IMX363). Hlavný snímač disponuje veľkosťou pixelov 1,4 mikrónu. Nechýba ani 2x optický zoom. V rámci DxOMark testov získal 101 bodov čo je vyššie skóre ako získal napríklad najnovší iPhone X. Samozrejmosťou je skener odtlačkov prstov, ktorý nájdeme v tomto prípade na zadnej strane.

TIP  5 skvelých funkcií, o ktorých ste nevedeli v novom Gmaile
Xiaomi Mi Mix 2S

Zdroj: produktová fotografia

Smartfón by mal byť exkluzívne dostupný zatiaľ len v Číne a to od 3. apríla. Cenovo bude začínať na úrovni niečo málo nad 460€. Za najdrahšiu verziu bude spoločnosť pýtať však už zhruba 520€. Neskôr by mal byť dostupný aj v ostatných regiónoch sveta.

Zdroj: Gizmochina

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Xiaomi

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.