Oficiálne predstavený. Smartfón s dvomi displejmi je realitou, zmení paradigmu používania telefónov? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Oficiálne predstavený. Smartfón s dvomi displejmi je realitou, zmení paradigmu používania telefónov?

ANDROID

Oficiálne predstavený. Smartfón s dvomi displejmi je realitou, zmení paradigmu používania telefónov?

Oficiálne predstavený. Smartfón s dvomi displejmi je realitou, zmení paradigmu používania telefónov?

Niekoľko dní dozadu sme vám priniesli informácie o tom, že spoločnosť ZTE sa chystá priniesť na trh smartfón, ale nie hocijaký – s dvomi displejmi. Tak sa teraz aj deje.

ZTE na trh priniesol model Axon M, ktorý už asi ako tušíte na prvý pohľad zaujme dvomi displejmi. Či sa tento koncept ujme uvidíme, prejdime však k parametrom zariadenia.

ZTE Axon M, smartfón s dvomi displejmi

Axon M na trh prichádza s dvomi displejmi s uhlopriečkami 5.2“ s FULL HD rozlíšením a pomerom strán 16:9. Oba displeje sú zároveň pokryté najnovšou generáciou krycích sklíčok Gorilla Glass 5. Displeje sú k sebe pripevnené dvomi kĺbmi.

Zdroj: Youtube

Po stránke hardwaru smartfón ponúka jeden z najnovších procesorov od známeho výrobcu Qualcomm, Snapdragon 821, ktorému sekundujú 4GB operačnej pamäte RAM spolu so 64GB úložným priestorom. Na smartfóne ďalej nájdeme (len jednu) kameru, ktorá v tomto prípade má rozlíšenie 20MP a clonu f/1.8.

Zdroj: Youtube

Zaujímavosťou tohto smartfónu je to, že ponúka využitie oboch displejov súčasne a to buď formou Dvojitého režimu, v rámci ktorého na jednom displeji môžete vykonávať úlohu X, zatiaľ čo na druhom môžete robiť úlohu Y. Druhým režimom je Rozšírený  režim, ktorý ponúka napríklad možnosť prezerania Youtube videa a zároveň prehliadania komentárov. Tretím a zároveň posledným režimom je režim Zrkadlenia, resp. dupľovania obrazovky.

Zdroj: AndroidCentral.com, obrázky: Youtube

TIP  Takto brutálne ma vyzerať Samsung Galaxy S10! Podľa autora ide o revolučný dizajn budúcnosti

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.