Oficiálne predstavený. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je na svete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Oficiálne predstavený. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je na svete

Novinky

Oficiálne predstavený. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je na svete

Posledné mesiace sa špekulovalo o smartfóne so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji. Defakto sme mohli byť aj svedkami viacerých patentov od tých najväčších spoločností na trhu, vrátanie Microsoftu, Apple či Samsungu, ktoré naznačovali príchod tejto technológie na trh.

Nuž, prvé informácie o tom, že prvým výrobcom inteligentných telefónov so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji nebude ani jedna menovaná spoločnosť sa objavili ešte začiatkom decembra minulého roka. Reč je konkrétne o spoločnosti Vivo. Následne Patrick Mooorhead jeden zo známych technologických redaktorov prišiel s informáciami ako aj reálnou fotografiou potvrdzujúcou tieto špekulácie.

Vivo ukázalo na CES 2018 smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji

Ako už asi správne tušíte tak prvým smartfónov, ktorý disponuje skenerom odtlačkov prstov v displeji je zariadenia od spoločnosti Vivo, ktorá na CES 2018 ukázala funkčnosť tejto technológie v praxi. Nižšie si môžete pozrieť video redaktorov portálu AndroidCentral.com, ktorí mali ako prvý možnosť vyskúšať túto technológiu na vlastnej koži.

Zdroj: AndroidCentral.com, úvodný obrázok: Youtube (AndroidCentral kanál)

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
Naše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie