Najčítanejší Windows 10 portál

Oficiálne predstavený. Prvý smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji je na svete

Zdroj: Youtube (AndroidcCentral.com)

Posledné mesiace sa špekulovalo o smartfóne so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji. Defakto sme mohli byť aj svedkami viacerých patentov od tých najväčších spoločností na trhu, vrátanie Microsoftu, Apple či Samsungu, ktoré naznačovali príchod tejto technológie na trh.

Nuž, prvé informácie o tom, že prvým výrobcom inteligentných telefónov so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji nebude ani jedna menovaná spoločnosť sa objavili ešte začiatkom decembra minulého roka. Reč je konkrétne o spoločnosti Vivo. Následne Patrick Mooorhead jeden zo známych technologických redaktorov prišiel s informáciami ako aj reálnou fotografiou potvrdzujúcou tieto špekulácie.

Vivo ukázalo na CES 2018 smartfón so vstavaným skenerom odtlačkov prstov v displeji

Ako už asi správne tušíte tak prvým smartfónov, ktorý disponuje skenerom odtlačkov prstov v displeji je zariadenia od spoločnosti Vivo, ktorá na CES 2018 ukázala funkčnosť tejto technológie v praxi. Nižšie si môžete pozrieť video redaktorov portálu AndroidCentral.com, ktorí mali ako prvý možnosť vyskúšať túto technológiu na vlastnej koži.

Zdroj: AndroidCentral.com, úvodný obrázok: Youtube (AndroidCentral kanál)

TIP  Všetko, čo potrebujete vedieť ešte predtým, ako sa rozhodnete kúpiť externý disk. Alebo aký je rozdiel medzi HDD a SSD
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.