O2 rozširuje pokrytie 4G siete | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

O2 rozširuje pokrytie 4G siete

TECH

O2 rozširuje pokrytie 4G siete

O2 rozširuje pokrytie vlastnou 4G sieťou na hlavné mesto Bratislava. Zákazníci O2 tak môžu vo svojich smartfónoch a tabletoch využívať super rýchly 4G internet, kdekoľvek sa v Bratislave nachádzajú. Operátor tak prináša možnosť sťahovať dáta priemernou rýchlosťou okolo 25 Mbps a odosielať ich priemernou rýchlosťou okolo 15 Mbps.

„Ako sme sa zaviazali, po Trnave prinášame 4G internet do ďalšieho mesta. Pokrytie najrýchlejšou mobilnou sieťou sme rozšírili na hlavné mesto. Naši zákazníci tak môžu pohodlne surfovať v 4G už napríklad aj na bratislavskej Kolibe, či v Podunajských Biskupiciach. V tomto roku tak budú môcť v 4G surfovať obyvatelia 13 najväčších miest na Slovensku, čím pokryjeme 25% populácie. Do konca budúceho roka chceme pokrytie touto sieťou zvýšiť na takmer 60 % populácie,“ uviedla Martina Jamrichová, hovorkyňa O2.

4G od O2 je pre všetkých, bez príplatkov a bez viazanosti

Na to, aby mohli zákazníci O2 využívať rýchly 4G internet, si nemusia nič aktivovať, ani platiť ďalšie poplatky. Jednoducho stačí byť v pokrytí 4G sieťou od O2, mať LTE SIM kartu, k tomu mobilný telefón alebo tablet schopné v 4G sieti pracovať a aktivovaný dátový balík.

Overenie, či má zákazník LTE SIM kartu je veľmi jednoduché, stačí poslať bezplatnú SMS na 99 222 v tvare 4G. Výmena SIM karty je zdarma, už dnes má viac ako 50 % zákazníkov operátora má SIM kartu schopnú pracovať v 4G (USIM).

TIP  Blížia sa ozajstné Star Wars? Donald Trump nariadil Pentagonu, aby vytvoril špeciálne Vesmírne ozbrojené sily

Zákazníci majú na výber množstvo mobilných zariadení – momentálne každý tretí telefón, ktorý si kúpia O2 zákazníci už je kompatibilný so 4G. Zákazníkovi následne stačí, keď bude mať aktivovaný akýkoľvek dátový balíček alebo bude mať program, ktorého súčasťou sú aj dáta. O2 postupne umožní všetkým zariadeniam schopným pracovať v 4G režime pripojiť sa do vlastnej O2 4G siete.

Zdroj: tlačová správa spoločnosti O2

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.