O HERE Maps má údajne záujem Apple | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

O HERE Maps má údajne záujem Apple

Novinky

O HERE Maps má údajne záujem Apple

Už dlhšiu dobu sa v kuloároch  Windows komunity špekuluje o odpredaji divízie bezplatných máp HERE Maps fínskej Nokie, ktorá je známa nie len pre fanúšikov Nokie (rep. Microsoftu), ale je pre Android či IOS komunitu. Ako jeden z dôvodov, ktorý vedie Nokiu k pomýšľaniu  k odpredaji je neziskovosť spomínanej divízie. Portál Bloomberg.com informoval o aktivitách Nokie, ktorá sa aktívne snaží osloviť viacero technologických gigantov s ponukou na odpredanie HERE Maps.

Favoritom údajne je americká spoločnosť Apple, ktorú netreba určite nikomu zvlášť predstavovať, ale v hre sú aj Amazon, Alibaba Group Holding, Facebook a iné veľké spoločnosti.

Len pre zaujímavosť Nokia do HERE Maps investovala ešte v roku 8,1 miliardy dolárov a teraz a podľa správy Bloomberg za divíziu s mapami HERE Maps pýta „len“ 3,2 miliardy.

Čo by podľa vás znamenalo odpredanie divízie s mapovými podkladmi HERE Maps pre Apple?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

3 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Najnovšia video recenzia

Mohlo by ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. Prehliadaním stránky nám alebo našim partnerom dávate súhlas s ich využívaním.