O HERE Maps má údajne záujem Apple | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

O HERE Maps má údajne záujem Apple

Novinky

O HERE Maps má údajne záujem Apple

Už dlhšiu dobu sa v kuloároch  Windows komunity špekuluje o odpredaji divízie bezplatných máp HERE Maps fínskej Nokie, ktorá je známa nie len pre fanúšikov Nokie (rep. Microsoftu), ale je pre Android či IOS komunitu. Ako jeden z dôvodov, ktorý vedie Nokiu k pomýšľaniu  k odpredaji je neziskovosť spomínanej divízie. Portál Bloomberg.com informoval o aktivitách Nokie, ktorá sa aktívne snaží osloviť viacero technologických gigantov s ponukou na odpredanie HERE Maps.

Favoritom údajne je americká spoločnosť Apple, ktorú netreba určite nikomu zvlášť predstavovať, ale v hre sú aj Amazon, Alibaba Group Holding, Facebook a iné veľké spoločnosti.

Len pre zaujímavosť Nokia do HERE Maps investovala ešte v roku 8,1 miliardy dolárov a teraz a podľa správy Bloomberg za divíziu s mapami HERE Maps pýta „len“ 3,2 miliardy.

Čo by podľa vás znamenalo odpredanie divízie s mapovými podkladmi HERE Maps pre Apple?

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

3 komentáre
 • vale46mk

  skorej by ma zaujímalo či to môžu právnymi krokmi zakázať na WP ktoré už ich majú, ak by to teda kúpil apple resp. ak to kúpia minimálne ďalšie aktualizácie máp čakať nemusíme

 • Daniel

  bojím sa, že keď to kúpi Apple tak to už nebude multiplatformová služba… alebo by nebola zadarmo
  ja osobne by som bol radšej keby to odkúpil MS

 • aa

  Znamenalo by to asi koniec “lukrativnosti” windows telefonov

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímať
To Top
Na zlepšenie kvality chodu webstránky využívame súbory cookies. Prehliadaním stránky nám dávate súhlas s ich využívaním.