NVIDIA ukončila podporu pre 32-bitové operačné systémy | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

NVIDIA ukončila podporu pre 32-bitové operačné systémy

Novinky

NVIDIA ukončila podporu pre 32-bitové operačné systémy

NVIDIA ukončila podporu pre 32-bitové operačné systémy

Najväčší výrobca grafických kariet na svete, spoločnosť NVIDIA, pred pár hodinami oznámila ukončenie podpory pre 32-bitové operačné systémy. Podpora bude ukončená aktuálnym mesiacom (apríl) a zariadenia s takýmto operačným systémom už viac neobdržia klasické aktualizácie. Spoločnosť sa chce pochopiteľne zamerať na 64-bitové operačné systémy, pre ktoré budú naďalej poskytované klasické aktualizácie s vylepšeniami, novými funkciami a odstránenými chybami. Zariadenia s 32-bitovým operačným systémom obdržia už iba kritické bezpečnostné aktualizácie, ktorých podpora bude ukončená v januári 2019.

Nové zmeny sa týkajú týchto operačných systémov:

  • Microsoft Windows 7
  • Microsoft Windows 8/8.1
  • Microsoft Windows 10
  • Linux
  • FreeBSD

Novinky ohľadom aplikácie GeForce Experience

V najnovšom oznámení spoločnosti NVIDIA sa taktiež spomínajú zmeny v aplikácii GeForce Experience. Podpora aplikácie by na tom mala byť celkom podobne, ako samotné aktualizácie ovládačov grafických kariet. Nové funkcie, bezpečnostné opatrenia a vylepšenia obdrží iba aplikácia určená pre 64-bitové operačné systémy. Všetky existujúce funkcie, napríklad ako optimálne nastavenie grafiky pre nainštalované hry, budú na zariadeniach 32-bitovým operačným systémom fungovať aj naďalej, no nové funkcie určite neočakávajte.

Zdroj: nvidia.com

TIP  Mali ste problém s aktualizovaním Windowsu 10? Nová kumulatívna aktualizácia tento problém konečne odstraňuje
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.