Najčítanejší Windows 10 portál

Nvidia ukončí podporu pre 32-bitové operačné systémy

Zdroj: vlastný

Dva dozadu spoločnosť Nvidia uvoľnila nový GeForce 388.71 WHQL ovládač. Ako sa ukázalo, mohla by to byť jedná z posledných aktualizácií pre počítače s 32-bitovým operačným systémom. Vyplýva to stránok podpory spoločnosti.

Nvidia ukončuje podporu pre 32-bitové operačné systémy

Poslednou aktualizáciou by mal byť update s označením 390, ktorý príde v priebehu januára. Ďalšie aktualizácie, ktoré by mala spoločnosť vydávať sa budú týkať len kritických opráv. Avšak aj tie budú uvoľňované len nasledujúci rok a neprinesú žiadne optimalizačné prvky, novinky  či vylepšenia.

Táto zmena politiky spoločnosti sa bude konkrétne týkať zariadení s operačným sytémom Windows 7, 8/8.1, 10, Linux, a FreeBSD. Ak budete chcieť teda aj naďalej dostávať aktualizácie, ktoré budú prinášať vylepšenia tak by ste mali pouvažovať nad upgradeom vášho operačného systému na 64-bitovú verziu.

V prípade ak sa rozhodnete aktualizovať váš systém na 64-bitovú verziu tak sa predtým ešte uistite či nevyužívate vo vašom počítači 16-bitový software, ten totiž následne nespustíte.

Zdroj: Nvidia, úvodný obrázok: vlastný

TIP  Aj takto môže vyzerať retro týždeň. Kórejský operátor začal predávať staručké smartfóny iPhone 3GS
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.