Nvidia predstavila novú grafickú kartu GTX 1050 s 3 GB RAM pamäťou | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nvidia predstavila novú grafickú kartu GTX 1050 s 3 GB RAM pamäťou

nvidia

TECH

Nvidia predstavila novú grafickú kartu GTX 1050 s 3 GB RAM pamäťou

Spoločnosť Nvidia práve predstavila nové karty GeForce GTX 1050 s 3 GB operačnou pamäťou RAM, ktoré prinášajú ešte vyššie časovanie oproti 2 GB verzii. Nové karty prinášajú vyššiu základnú frekvenciu, no nižšiu šírku pásma a taktiež menšiu zbernicu.

Nová karta GTX 1050 s 3 GB RAM pamäťou ponúkne 768 CUDE jadier, základnú frekvenciu 1392 MHz s taktom až na 1518 MHz. Pamäťová šírka pásma je 84 GB za sekundu, kým model s 2 a 4 GB RAM ponúka 112 GB za sekundu. Rovnako tak je aj o niečo slabšia zbernica, ktorá je pri tejto karte 96-bitová, kým zvyšné modely ponúkajú 128-bitovú zbernicu.

GTX 1050

Zdroj: nvidia.com

Nová karta GTX 1050 nie je pre ťažiarov kryptomien

Nvidia GTX 1050 s 3 GB RAM bude jeden z tých cenovo dostupnejších modelov. Táto karta je predovšetkým určená k hraniu hier, o čom svedčí “len” 3 GB pamäť. Ťažiarom kryptomien tak pre slabšiu pamäť karta nebude musieť postačovať, nakoľko už dnes je pri ETH limit 3 GB, ktorý sa čoskoro navýši na minimálne 4 GB. Očakávame, že sa nová karta dostane do predaja už o niekoľko týždňov.

Zdroj: nvidia.com, úvodný obrázok: wccftech.com

TIP  Záujmy Intelu a Microsoftu sa pomaly ale isto rozdeľujú. Príde niekedy ku "rozchodu" týchto dlhoročných partnerov?

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať TECH

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.