TIP REDAKCIE | Nový Xiaomi Air 13 ponúka snímač odtlačkov prstov a je dostupný v EÚ sklade. Do Vianoc ho môžete mať doma | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

TIP REDAKCIE | Nový Xiaomi Air 13 ponúka snímač odtlačkov prstov a je dostupný v EÚ sklade. Do Vianoc ho môžete mať doma

Novinky

TIP REDAKCIE | Nový Xiaomi Air 13 ponúka snímač odtlačkov prstov a je dostupný v EÚ sklade. Do Vianoc ho môžete mať doma

TIP REDAKCIE | Nový Xiaomi Air 13 ponúka snímač odtlačkov prstov a je dostupný v EÚ sklade. Do Vianoc ho môžete mať doma

Xiaomi v priebehu minulého roka priniesla viacero noviniek, jednou z nich bol notebook, ktorým priam šokoval verejnosť. Týmto počinom si spoločnosť získala prezývku „Čínsky Apple“ a v tomto trende aj naďalej pokračuje.

Na trhu sa objavil v predaji nový Xiaomi Air 13, ktorý vyzerá skutočne dokonalo a prináša aj niekoľko noviniek oproti svojmu predchodcovi.

Nový Xiaomi Air 13 nájdeš tu

Nový Xiaomi Air 13 ponúka bohatú výbavu

V útrobách zariadeniach nájdeme operačný systém Windows 10 od Microsoftu, ktorý je už povinnou výbavou každého nového zariadenia. Tento systém je poháňaný „črevami“ v podobe procesoru i5-7200U, ktorému sekunduje 8GB operačnej pamäte RAM( LPDDR4) spolu s 256GB SSD diskom. Inými slovami rýchlosť pre tento notebook nie je žiadnym neznámym pojmom. Okrem toho v útrobách ešte nájdeme grafickú kartu od Nvidie, GPU Geforce MX150 s pamäťou 2GB (GDDR5). Inými slovami, nájsť herný titul, ktorý dá zabrať tomuto notebooku nebude také ľahké, minimálne počas nasledujúcich mesiacov, možno rokov.

Zdroj: Xiaomi

Samozrejme, pri kúpe notebooku zohráva dôležitú úlohu výdrž batérie, ktorá v tomto prípade sľubuje 7-8 hodín. Treba však úprimne povedať, že tento údaj častokrát býva „nadhodený“, ale v realite by nemal mať problém dosiahnuť 6 hodín aktívnej práce. V zariadení ďalej ešte nájdeme dva reproduktory AGK s podporou zvukového softwaru Dolby Audio.  Okrem  Xiaomi Air 13 sa môže pochváliť váhou 1,3kg a hrúbkou 14,8 milimetra. Výrobcovi sa podarilo do tohto elegantného teľa vopchať aj HDMI konektor, USB Type – C, dva konektory USB 3.0 či stále populárny 3.5 jack.

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Zdroj: Xiaomi

Oproti predchodcovi sa ešte môžeme tešiť na vychytávku v podobe skenera odtlačku prstov, ktorý sa chváli technológiou odhalenia falošných odtlačkov, vyhotovených napr. z gumy či iného materiálu. Pretých, ktorí disponujú napríklad inteligentným náramkom MiBand 2 však tento skener bude „zbytočný“ totiž ak ho budú spárovaný so zariadením odomkne sa Vám PC automaticky.

Zdroj: Xiaomi

A cena? Tá je skutočne atraktívna notebook momentálne pod 730€ pričom je dostupný aj v EÚ sklade s touto cenovkou.

Nový Xiaomi Air 13 nájdeš tu


Zdroj: vlastný

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.