Nový výrobca Windows telefónov Wileyfox hovorí,  že Microsoft aj naďalej verí v mobilnú divíziu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nový výrobca Windows telefónov Wileyfox hovorí,  že Microsoft aj naďalej verí v mobilnú divíziu

ANDROID

Nový výrobca Windows telefónov Wileyfox hovorí,  že Microsoft aj naďalej verí v mobilnú divíziu

Nový výrobca Windows telefónov Wileyfox hovorí,  že Microsoft aj naďalej verí v mobilnú divíziu

Hoci sa na prvý pohľad môže zdať, že sa pomaly, ale isto Microsoft chystá zabaliť Windows Phone platformu do šuflíka, tak nie každý má rovnaký názor.

Spoločnosť Wileyflox, ktorá na IFA 2017 predstavila Windows smartfón to vidí totiž inak. Kde viacerí mohli vidieť chybu, že predstavili smartfón na „mŕtvej“ platforme, tak oni vidia príležitosť ako expandovať na nové trhy. Taktiež spoločnosť tvrdí, že „nie je to tak zlé“, a že Microsoft stále aj naďalej verí v mobilnú divíziu.

Wiliefox sa totiž chystá sústrediť na firemných zákazníkov pričom dôvod je veľmi jednoduchý – Android je „deravý“ na rozdiel od Windows Phone platformy, ktorá je dostatočne zabezpečená. Druhý argument, ktorý hrá podľa tohto nového hráča na Windows platforme do ich kariet je cena. Totiž jedinou alternatívou zabezpečeného systému je podľa nich už len iOS, teda smartfóny z kuchyne spoločnosti Apple, ktoré sú známe svojou vyššou cenou.

Mimochodom, vedeli ste že to nebol Microsoft, ktorý „nútil“ túto spoločnosť do vytvorenia Windows smartfónu, ale bolo to celkom naopak, že Weleyfox hľadal u nich podporu?

Zdroj: Softpedia, vlastný

 

TIP  Nové Xiaomi bude vyzerať ako kópia iPhone X! Dokonca prinesie aj zárez v displeji

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

2 komentáre

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.