Nový ransomware od Vás nežiada peniaze. Ako výkupné požaduje hranie hry PUBG po dobu 1 hodiny | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nový ransomware od Vás nežiada peniaze. Ako výkupné požaduje hranie hry PUBG po dobu 1 hodiny

PC hry

Nový ransomware od Vás nežiada peniaze. Ako výkupné požaduje hranie hry PUBG po dobu 1 hodiny

Nový ransomware od Vás nežiada peniaze. Ako výkupné požaduje hranie hry PUBG po dobu 1 hodiny

Pamätáte si ešte na ransomware, ktorý vyčíňal minulú jeseň a ochromil viaceré inštitúcie po celom svete? Týmto typom útokov zrejme ešte nadobro neodzvonilo. Novo-objavený PUBG Ransomware nepožaduje výkupné, ako jeho predchodcovia, ale požaduje hranie hry PUBG po dobu 1 hodiny.

Nový PUBG Ransomware bol objavený tímom MalwareHunterTeam. Nepríjemný ransomware vám okamžite zašifruje dáta v počítači a nehodlá ich odblokovať až do momentu, kým nesplníte požadované podmienky.

“Your files is encrypted by PUBG Ransomware! but don’t worry! It is not hard to unlock it. I don’t want money! Just play PUBG 1Hours!” píše sa oznamovacej správe na obrazovke po spustení PUBG Ransomwareu.

Nebojte sa, žiadne dáta Vám reálne zablokované nebudú

Vďaka bohu, nejedná sa o škodlivý ransomware. Na odblokovanie ransomwareu si naozaj stačí zahrať PUBG. Podľa uvedených informácií na iných portáloch to vyzerá tak, že na odomknutie dát naozaj netreba hrať hru PUBG ani hodinu. Vo väčšine prípadov sa dáta odblokujú po pár minútach od spustenia hry. Ako si na prvý pohľad určite všimnete, na konci správy sa nachádza aj odomykací kľúč pre prípad, že sa niekomu hra PUBG nechce hrať, alebo ju jednoducho nevlastní.

Zrejme sa jedná o vtip, ktorý sa nechce rozšíril medzi hráčmi

Už na prvý pohľad je zrejmé, že úlohou PUBG Ransomwareu nie je vystrašiť používateľov, ale ide o menší vtip, ktorý sa omylom rozšíril medzi väčší počet hráčov, ako bolo očakávané. Zostáva nám ale len dúfať, že nevinný vtip naozaj neobsahuje nežiadúci a škodlivý softvér, ktorý by mohol v budúcnosti narobiť obrovské problémy.

TIP  Satya Nadella: „Microsoft bude aj naďalej agresívne investovať do herného priemyslu“

Tip! Pokiaľ si chcete nájsť výhovorku na hranie PUBG, tu ju máte. “Ale ja naozaj musím, ináč sa mi zablokujú všetky dáta, nevidíš?”

Zdroj: pcgamer.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať PC hry

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.