Nový prehliadač Firefox Focus od Mozilly je zatiaľ exkluzívne dostupný Android a iOS. Príde aj na Windows? | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nový prehliadač Firefox Focus od Mozilly je zatiaľ exkluzívne dostupný Android a iOS. Príde aj na Windows?

ANDROID

Nový prehliadač Firefox Focus od Mozilly je zatiaľ exkluzívne dostupný Android a iOS. Príde aj na Windows?

V novembri spoločnosť Mozilla predstavila vtedy novo-vyvinutý internetový prehliadač určený pre smartfóny a tablety. Prehliadač s názvom Firefox Focus bol vytvorený pre rýchlejšie a jednoduchšie surfovanie na internete, ale je zameraný hlavne na zachovanie väčšieho súkromia pre používateľa. Doteraz bol prehliadač dostupný iba pre Apple zariadenia iPhone a iPad. Konečne prišiel rad aj na “nejablčkárov” a nový prehliadač Firefox Focus je dostupný v Google Play.

Barbara Bermes, šéfka vývojárskeho tímu pre Firefox Mobile prehliadače, vo svojom blogu poznamenala: “Aplikácia pre Android je navrhnutá tak aby neobsahovala rôzne zbytočné karty, reklamy a ďalšie vizuálne prvky, ktoré zhoršujú surfovanie po internete. Aplikácia taktiež automaticky blokuje trackery reklám, ktoré sledujú vaše správanie a ešte aj spomaľujú celý prehliadač.”

Do prehliadača Firefox Focus pre Android boli pridané nasledujúce funkcie:

  • Počítadlo trackerov v reklamách: Funkcia, ktorá je určená hlavne pre zvedavcov. Pri zobrazení každej stránky sa vám zobrazí počet zablokovaných reklám.
  • Vypnutie blokovania trackerov: Pokiaľ vám niektoré stránky nefungujú správne, môže to byť spôsobené hlavne blokovaním jednotlivých trackerov. Blokovanie môžete jednoducho vypnúť a pokračovať v práci v prehliadači.
  • Pripomenutie hlásení: Pokiaľ prehliadač Firefox Focus beží na pozadí, upozorní vás pomocou oznámenia, na ktoré stačí jednoducho kliknúť pre vymazanie vašej histórie.

Spoločnosť Mozilla zaručuje výborný zážitok pri používaní ich najnovšieho prehliadača. Do aplikácie budú časom pridané ďalšie zaujímavé funkcie. Pokiaľ chcete vedieť viac o novom prehliadači Firefox Focus, pozrite si video nižšie.

TIP  Logitech predstavil novú bezdrôtovú myš G305. Určená je pre náročných hráčov, no zaujme svojou nízkou cenovkou

Firefox Focus: Der Browser mit Privatsphäre
Firefox Focus: Der Browser mit Privatsphäre

Zdroj: mozilla.org

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.