Nový patent spoločnosti Samsung poukazuje na práce na ohýbateľnom displeji | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nový patent spoločnosti Samsung poukazuje na práce na ohýbateľnom displeji

Novinky

Nový patent spoločnosti Samsung poukazuje na práce na ohýbateľnom displeji

Nový patent spoločnosti Samsung, ktorý podala ešte v priebehu minulého roka sa až teraz dostal na verejnosť. Poukazuje na práce na displeji, ktorý je možné ohýbať či dokonca zrolovať. Patentová prihláška bola podaná konkrétne  ešte v septembri 2016 na Americký patentový úrad a odhaľuje  celkovo 10 rôznych konceptov.

Zdroj: MSP

Samsung pritom otvorene v minulosti priznal, že pracuje na zakrivených a flexibilných zariadeniach. Nie je však jediným výrobcom, ktorí sa týmto smerom uberá. Napríklad obdobné riešenie chce priniesť aj spoločnosť Doodgee, ktorá ukázala svetu už prvý prototyp tohto displeja.

V každom prípade je možné aspoň vidieť akým spôsobom sa uberá vývoj mobilných zariadení. Pevne veríme, že sa týchto nových riešení dočkáme už čoskoro.

Uvítali by ste obdobné zariadenie vo svojom vrecku aj vy?

Zdroj: MSP

TIP  Google Duplex dokáže pomocou takmer dokonalého napodobnenia spôsobu ľudskej konverzácie za vás dohodnúť rôzne stretnutia alebo rezervácie

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.