Nový OnePlus 6 ako absolútny prepadák v zabezpečení? Telefón odomkneš aj obyčajnou fotkou! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nový OnePlus 6 ako absolútny prepadák v zabezpečení? Telefón odomkneš aj obyčajnou fotkou!

OnePlus 6

ANDROID

Nový OnePlus 6 ako absolútny prepadák v zabezpečení? Telefón odomkneš aj obyčajnou fotkou!

Je to len pár dní, čo spoločnosť OnePlus predstavila novú vlajkovú loď OnePlus 6, ktorá prináša veľmi zaujímavý dizajn, brutálnu dávku výkonu a zaujímavé funkcie. Novinka sa taktiež chváli ešte rýchlejším odomykaním displeja prostredníctvom tváre. Narozdiel od iPhonu, OnePlus 6 sa spolieha na samotný predný fotoaparát a ďalší hardvér, ktorý sa so softvérom postarajú o veľmi rýchle čítanie tváre. Nová technológia však neponúka zvýšenú bezpečnosť, a to určite nepoteší.

OnePlus 6 v zabezpečení sklamal, no stále je tu čítačka odtlačku prsta

Zahraničným kolegom sa už podarilo k novému smartfónu OnePlus 6 dostať. Ten však v teste dopadol ako absolútny prepadák v zabezpečení. Smartfón je možné veľmi ľahko oklamať a displej je možné odomknúť aj pomocou obyčajnej vytlačenej fotografie. Výrobca tak bohužiaľ nevsadil na bezpečnosť a kým iPhone X si len tak niekto neodomkne, pretože systém fotografiu rozpozná a vyhodnotí ju ako “nezhodu”, OnePlus je možné veľmi ľahko obísť.

Jablčná spoločnosť tak určite nastavila látku vysoko a dnes sa ukazuje, že konkurencia ešte má čo robiť, aby novú technológiu Face ID vôbec prelomila. Ak patríš medzi budúceho majiteľa smartfónu OnePlus 6, určite odporúčame vsadiť na istotu a za zabezpečenie smartfónu si vybrať práve čítačku odtlačku prsta, ktorá je dnes stále dôveryhodnejšia. Od spoločnosti OnePlus môžeme v budúcnosti očakávať snahu o zvýšenie zabezpečenia odomykania smartfónu prostredníctvom tváre a vyššie zabezpečenie tak môže prísť aj v novej softvérovej aktualizácii.

TIP  Spoločnosť Oppo predstavila revolučný smartfón. V Číne vyrastá silná konkurencia pre dnešných technologických gigantov

Zdroj: gsmarena.com, úvodný obrázok: YouTube

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.