Nový Android exploit RAMpage môže potencionálne ohroziť všetky smartfóny vyrobené od roku 2012 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nový Android exploit RAMpage môže potencionálne ohroziť všetky smartfóny vyrobené od roku 2012

ANDROID

Nový Android exploit RAMpage môže potencionálne ohroziť všetky smartfóny vyrobené od roku 2012

Len minulý týždeň bol objavený nový exploit v mobilnom operačnom systéme Android, ktorý môže potencionálne ohroziť všetky smartfóny vyrobené od roku 2012 využívajúce pamäť RAM typu LPDDR2/3/4.

Popis exploitu RAMpage

Exploit RAMpage prerušuje najzákladnejšiu izoláciu medzi používateľskými aplikáciami a operačným systémom. Zatiaľ čo aplikácie zvyčajne nemajú povolenie na čítanie údajov z iných aplikácií, škodlivý program môže vytvoriť exploit RAMpage, aby získal administratívnu kontrolu a následne získal zašifrované dáta v zariadení. V skratke to znamená asi toľko, že po prípadnom útoku, by bol hackerom umožnený prístup ku zašifrovaným heslám, fotografiám a ďalším súborom.

Netreba prepadnúť panike

Aj keď vlastníte spomínané zariadenie, nemusíte sa báť potencionálneho útoku, teda aspoň to tvrdí Google. Podľa oficiálnych zdrojov momentálne neexistujú žiadne známe zneužitia exploitu RAMpage a väčšina používateľov je voči prípadným útokom chránená. Vyjadrenie spoločnosti Google: “S tímom Vrije Unisersiteit sme úzko spolupracovali a hoci táto zraniteľnosť nie je praktickým problémom pre drvivú väčšinu používateľov, vážime si úsilie o ich ochranu a pokrok v oblasti bezpečnostného výskumu. Zatiaľ čo si uvedomujeme teoretické koncepty hrozby, nie sme si vedomí žiadneho zneužitia na zariadeniach s operačným systémom Android. “

I keď sa jedná o zlé správy pre používateľov smartfónov s Androidom, ide zároveň aj o dobré správy z útrob spoločnosti Google. Dúfajme, že sa spoločnosť bližšie pozrie na tento exploit a o pár rokov sa nezrúti celý Android svet iba kvôli tomu, že by sme momentálne nevenovali danému problému dostatočnú pozornosť.

TIP  Koniec sladkostí v Androide? Nový Android 9 možno príde s označením Pistachio

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (vlastný)

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.