Novinka od spoločnosti Porsche priam berie dych | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Novinka od spoločnosti Porsche priam berie dych

Novinky

Novinka od spoločnosti Porsche priam berie dych

Novinka od spoločnosti Porsche priam berie dych

Očakávaný super voz od automobilky Porsche, Mission E bude predstavený o rok skorej podľa vyjadrenia CEO spoločnosti Olivera Blume. Prvé elektrické auto od Porsche by malo byť schopné konkurovať Luxury EV Model S vlajkovej lodi Tesla. No cenou konkurovať však nebude, tá totiž záčina na 66 tisícoch EUR čo je o 15 tisíc viac ako začiatočná cena Modelu S.

Mission E bude 1.3 metra vysoké, 4 dverové auto s plne elektrickým pohonom. A ak sa pýtate na výkon tak si radšej sadnite, pretože bude mať 600-hp motor s možnosťou pohonu všetkých štyroch kolies. Vďaka tomuto výkonu bude schopné dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za menej ako 3.5 sekundy a dosiahnuť najvyššiu rýchlosť až 250 km/h čo je priam neskutočné na auto poháňané elektrinou.

Prvý krát bolo predstavené už v roku 2015 na Frankfurtskej Moto show. No podľa CEO spoločnosti Porsche je pozmenený dátum jeho oficiálneho predstavenia až na rok 2019. Momentálne sa dokončujú posledné vývojárske doplnky a čoskoro bude auto testované na verejnosti. Ak teda budete mať šťastie môžete jeho prototyp stretnúť na cestách už čoskoro. 

zdroj: futurism.com titul obrázok (newsroom.porsche.com)

TIP  Je autopilot Tesly dokonalý? Nie a toto video je toho jasným dôkazom
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.