Nové Xiaomi bude vyzerať ako kópia iPhone X! Dokonca prinesie aj zárez v displeji | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nové Xiaomi bude vyzerať ako kópia iPhone X! Dokonca prinesie aj zárez v displeji

xiaomi mi 8

Xiaomi

Nové Xiaomi bude vyzerať ako kópia iPhone X! Dokonca prinesie aj zárez v displeji

Už niekoľko dní sme mali možnosť sledovať rôzne dohady o tom, že Xiaomi predstaví novú vlajkovú loď už na svoje výročie. Čínska spoločnosť sa nakoniec rozhodla konať a oficiálne na svojom Twitter účte potvrdila, že nová vlajková loď príde už vo štvrtok 31. mája. Je veľmi zaujímavé, že najnovší špičkový smartfón sa bude volať Xiaomi Mi 8, pričom jeho posledný predchodca niesol meno Xiaomi Mi 6. Spoločnosť sa teda rozhodla preskočiť “jednu generáciu” a predstaviť rovno osmičku. Číslo osem má však neuveriteľný súvis, keďže Xiaomi oslavuje tento rok práve 8. výročie na trhu.

Xiaomi Mi 8 príde ako vlajková loď s brutálnou výbavou a vysokým výkonom

Doposiaľ uniknuté informácie ukazujú, že nový Xiaomi Mi 8 sa bude náramne podobať na najnovší iPhone X. Smartfón ponúkne rovnako otočený duálny fotoaparát na zadnej strane, ako aj veľmi podobný zárez v časti prednej obrazovky. Číňania si tak pravdepodobne povedali, že ponúknu všetko, čo je dnes “in”. Veľmi zaujímavou novinkou bude aj “transparentná” zadná strana, ktorá bude pravdepodobne dostupná v nejakej novej farebnej variante. Týmto prvkom sa pravdepodobne Xiaomi inšpirovalo od zariadení z 90. rokov, ktoré boli často dostupný aj s krytom, ktorý ponúkal náhľad na “črevá”.

Zatiaľ neoverené špekulácie dokonca naznačujú, že Xiaomi Mi 8 môže ponúknuť technológiu 3D rozpoznávania tváre, vďaka čomu by bolo odomykanie obrazovky o niečo komfortnejšie. Už v tejto chvíli vieme, že nové Xiaomi pobeží na najnovšom čipe Snapdragon 845, ktorý prinesie obrovský výkon s rýchlym procesorom i veľkou operačnou pamäťou RAM. Xiaomi však novú vlajkovú loď ukáže už koncom tohto mesiaca, presnejšie už budúci týždeň. Už teraz je ale jasné, že sa opäť máme na čo tešiť.

TIP  Smartfón Xiaomi Mi A2 sa objavil v e-shope. Poznáme cenu ako aj špecifikácie. Revolúcia to však nebude

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: vlastný

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať Xiaomi

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.