Nové Windows smartfóny? Satya Nadella odkazuje, že medzi mobilné Windows zariadenia radíme aj HoloLens... | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nové Windows smartfóny? Satya Nadella odkazuje, že medzi mobilné Windows zariadenia radíme aj HoloLens…

Novinky

Nové Windows smartfóny? Satya Nadella odkazuje, že medzi mobilné Windows zariadenia radíme aj HoloLens…

Nové Windows smartfóny? Satya Nadella odkazuje, že medzi mobilné Windows zariadenia radíme aj HoloLens…

Otázky od používateľov, ohľadom budúcich Windows smartfónov, dostávajú v Microsoft takmer každý deň. Napriek tomu, že sme prednedávnom začuli dátum príchodu nových mobilných zariadení, Satya Nadella sa aj tak ohradzuje tým, že medzi mobilné zariadenia môžeme radiť aj headset HoloLens.

V tomto vyhlásení sa zrejme rozídu názory niektorých ľudí, pretože nie každý HoloLens považuje za úplné mobilné zariadenie. CEO Microsoftu v to ale verí a za mobilné zariadenie považuje aj ďalšiu verziu tohto headsetu rozšírenej reality HoloLens v2. Dá sa ale headset považovať za dostačujúce mobilné zariadenie? Čisto technicky sa nejedná o úplné mobilné zariadenie, v porovnaní so smartfónmi, no čiastočne ho za takéto zariadenie považovať môžeme. Je ľahké, prenosné a ponúka takmer všetky služby, no v inej forme a prevedení. Tým pádom by sme ho mohli nazvať akýmsi znovu vynájdeným mobilným zariadením, no HoloLens v blízkej budúcnosti smartfóny nenahradí.

V rozhovore pre portál Bloomberg Nadella na otázku ohľadom nových mobilných zariadení odpovedal takto: “Zoberte si napríklad headset HoloLens. Je to mobilné zariadenie? Áno, je. Je bezdrôtové, napájané batériou a nosíte ho na očiach. Microsoft bude neustále zahrnutý aj v end-to-end experimentálnych biznisoch, no naším hlavným cieľom je vynájsť nové kategórie a zastarané kategórie opakovane vynájsť a tým ich niekoľkonásobne vylepšiť.”

Satya Nadella na záver rozhovoru znovu upozornil nato, že sa Microsoft bude aj naďalej podieľať v hardvérovom biznise a spoločnosť neprestane vyrábať a vynachádzať nové kategórie, či už mobilných zariadení alebo počítačov. Myslíte si, že má headset HoloLens potenciál preraziť a niekedy nahradiť dnešné smartfóny? Podľa nás celkom mylná predstava…

TIP  Je autopilot Tesly dokonalý? Nie a toto video je toho jasným dôkazom

Zdroj: Bloomberg

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.