Nové mid-range procesory od Qualcommu prinesú dostupný výkon do každého zariadenia | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nové mid-range procesory od Qualcommu prinesú dostupný výkon do každého zariadenia

Novinky

Nové mid-range procesory od Qualcommu prinesú dostupný výkon do každého zariadenia

Spoločnosť Qualcomm oznámila v priebehu Mobile World Congress Shanghai 2017 novú verziu platformy Snapdragon 450 určenú pre mid-range smartphony a tablety. Nové čipy výrazne zlepšujú výkon oproti predchádzajúcej generácii.

Vylepšenia ktoré spoločnosť  oznámila, nielenže zvyšujú  výkonnosť zariadení v porovnaní so staršími súrodencami až o 25 percent, ale zlepšujú aj výkon v grafikách o 25 percent nad úrovňou procesorov Snapdragonom 435. Znamená to, nielenže  sa na Twitter či Facebook dostanete rýchlejšie, ale aj to, že vaše obľúbené hry si zahráte oveľa komfortnejšie.

To nie je však všetko čo nová generácia procesorov prináša. Tešiť sa môžeme aj na vyššiu životnosť batérií, ktorú pocíti každý jeden používateľ. Konkrétne v porovnaní s predchádzajúcou generáciou podľa Qualcommu nová čipová sada zlepší životnosť batérie až o 30 percent pri hraní hier. Nechýba ani  podpora technológie  Quick Charge 3.0, na čo si viacerí používatelia už pomaly zvykajú.

Medzi ďalšie funkcie, ktoré nová generácia prináša patrí napríklad podpora  efektov Bokehu a duálnych fotoaparátov až do 13 megapixelov. Nové procesory budú dostupné pre OEM partnerov od 3. qvartálu tohto roka pričom v prvých zariadeniach na pultoch predajní by sa mali objaviť ešte v rámci konca tohto kalendárneho roka.

Zdroj: Qualcomm

TIP  Acer predstavil nový notebook Swift 5, nadupané herné notebooky Helios a herné desktopy Orion a Nitro

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.