Nová, rychlejšia WiFi na dosah! | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nová, rychlejšia WiFi na dosah!

Novinky

Nová, rychlejšia WiFi na dosah!

WiFi Aliancia, ktorá zastrešuje viacero firiem prinášajúcich WiFi siete oznámila, že prinesie prelomovú novinku – WiFi IEEE 802.11ah, nazvanú WiFi HaLow. WiFi HaLow je sieť, ktorá bude operovať v rozhraní pod 1MHz, čo prinesie viacero nových možností pre náš moderný život plný internetu. Toto umožní väčší dosah siete, ľahšie prekonávanie prekážok ako sú steny a predovšetkým rozšírenie používania nízko-energetických smart home, smart car produktov a pod.

V porovnaní s doteraz používanou WiFi bude WiFi HaLow mať približne dvojnásobný dosah a bude perfektne vhodný do prostredí, kde je veľa prekážok, kde sa WiFi signál stáva vzácnou komoditou. HaLow bude, samozrejme, zahŕňať kompatibilitu so všetkými doterajšími WiFi a mal by aj vysokú ochranu použivateľov spolu s ľahkým nastavením aj pre menej technicky zdatných ľudí.

Okrem nízkofrekvenčného fungovania bude ale HaLow podporovat aj frekvencie od 2,4MHz do 5MHz. Jeho výhodou bude taktiež, že na zariadenia s HaLow sa budú môcť pripojiť tisícky zariadení naraz, čiže bude oveľa lepšie zvládať traffic ako doterajšie WiFi. Tieto vlastnosti by mali výrazne rozšíriť bežne používanie inteligentných domov, aút, kancelárií a pod. Od teraz bude jednoduchšie mať okná, dvere, audio, video sústavy, kúrenie, svietenie a všetko ostatné vo vašom okolí na ovládanie cez internet.

Celú tlačovú správu WiFi Aliancie si môžete pozrieť na tomto linku.

TIP  Na Slovensku máme lepší internet ako v USA. Že neveríš? Pozri si aktuálne štatistiky z ktorých padneš na zadok!

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Napíš nám na info@windowscentrum.sk

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.