Nová Nokia 7 Plus bude vybavená procesorom Snapdragon 660 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nová Nokia 7 Plus bude vybavená procesorom Snapdragon 660

ANDROID

Nová Nokia 7 Plus bude vybavená procesorom Snapdragon 660

O ďalšej väčšej verzii smartfónu Nokia 7 sa začalo povrávať len pred niekoľkými týždňami. Prvé špekulácie o smartfóne Nokia 7 Plus sa začali objavovať až po uniknutých fotografiách nových obalov na smartfóny Nokia. Na zozname sa nachádzala aj dovtedy úplne neznáma Nokia 7 Plus. Dnes sa o nadchádzajúcom smartfóne dozvedáme o čosi viac. Odhalené boli jeho základné technické špecifikácie a operačný systém.

O čosi silnejšia oproti klasickej 7mičke

Nová Nokia 7 Plus sa len pred niekoľkými dňami objavila na stránke Geekbench. Z priložených informácií môžeme celkom bezproblémovo vyčítať, že nová Nokia bude vybavená 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 660 bežiacom na frekvencii 1,84 GHz. Zatiaľ sa jedná o prvý známy Android smartfón s týmto procesorom. Nokia 7 Plus nebude upgradom len z hľadiska veľkosti obrazovky, ale aj po technickej stránke. Snapdragon 660 je o niečo silnejší ako Snapdragon 630, ktorý sa nachádza v klasickej 7mičke. Snapdragonu 660 budú sekundovať 4 GB operačnej pamäte RAM, no vylúčená nie je ani o čosi silnejšia verzia s 6 GB RAM. Z informácií taktiež vidno, že testovaný model bol vybavený najnovším Androidom Oreo, čo určite poteší budúcich majiteľov.

Zdroj: nokiapoweruser.com

Na MWC 2018 nám Nokia možno ukáže aj smartfón Nokia 7 Plus

Z Nokie sa stáva stále väčší hráč na trhu a nadchádzajúca konferencia MWC 2018 zrejme prinesie množstvo noviniek. Očakáva sa, že Nokia predstaví modely Nokia 9, Nokia 6 2018, Nokia 7 a Nokia 1, no možno sa dočkáme aj zväčšenej verzie Nokia 7 Plus.

TIP  Patent Samsungu naznačuje, ako by mala fungovať integrovaná čítačka odtlačkov prstov pod displejom

Zdroj: nokiapoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.