Nová Nokia 7 Plus bude vybavená procesorom Snapdragon 660 | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nová Nokia 7 Plus bude vybavená procesorom Snapdragon 660

ANDROID

Nová Nokia 7 Plus bude vybavená procesorom Snapdragon 660

O ďalšej väčšej verzii smartfónu Nokia 7 sa začalo povrávať len pred niekoľkými týždňami. Prvé špekulácie o smartfóne Nokia 7 Plus sa začali objavovať až po uniknutých fotografiách nových obalov na smartfóny Nokia. Na zozname sa nachádzala aj dovtedy úplne neznáma Nokia 7 Plus. Dnes sa o nadchádzajúcom smartfóne dozvedáme o čosi viac. Odhalené boli jeho základné technické špecifikácie a operačný systém.

O čosi silnejšia oproti klasickej 7mičke

Nová Nokia 7 Plus sa len pred niekoľkými dňami objavila na stránke Geekbench. Z priložených informácií môžeme celkom bezproblémovo vyčítať, že nová Nokia bude vybavená 8-jadrovým procesorom Qualcomm Snapdragon 660 bežiacom na frekvencii 1,84 GHz. Zatiaľ sa jedná o prvý známy Android smartfón s týmto procesorom. Nokia 7 Plus nebude upgradom len z hľadiska veľkosti obrazovky, ale aj po technickej stránke. Snapdragon 660 je o niečo silnejší ako Snapdragon 630, ktorý sa nachádza v klasickej 7mičke. Snapdragonu 660 budú sekundovať 4 GB operačnej pamäte RAM, no vylúčená nie je ani o čosi silnejšia verzia s 6 GB RAM. Z informácií taktiež vidno, že testovaný model bol vybavený najnovším Androidom Oreo, čo určite poteší budúcich majiteľov.

Zdroj: nokiapoweruser.com

Na MWC 2018 nám Nokia možno ukáže aj smartfón Nokia 7 Plus

Z Nokie sa stáva stále väčší hráč na trhu a nadchádzajúca konferencia MWC 2018 zrejme prinesie množstvo noviniek. Očakáva sa, že Nokia predstaví modely Nokia 9, Nokia 6 2018, Nokia 7 a Nokia 1, no možno sa dočkáme aj zväčšenej verzie Nokia 7 Plus.

TIP  Vieme kedy sa herný smartfón ASUS ROG (Republic of Gamer) dostane do ostrého predaja! Majú podľa vás herné smartfóny potenciál nahradiť PC?

Zdroj: nokiapoweruser.com

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.