Microsoft predstavil novú "Modern Keyboard" so snímačom odtlačkov prstov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Microsoft predstavil novú “Modern Keyboard” so snímačom odtlačkov prstov

Novinky

Microsoft predstavil novú “Modern Keyboard” so snímačom odtlačkov prstov

Necelý mesiac dozadu, sme vám priniesli článok o pripravovanej klávesnici so zabudovaným snímačom odtlačkov prstov z dielne Microsoftu. Po troch týždňoch sa očakávania stali skutočnosťou a spoločnosť Microsoft odhalila svoju novú klávesnicu s názvom “Modern Keyboard”. Najnovšia klávesnica je takmer identická so Surface klávesnicou, avšak až na jedno tlačítko. Modern Keyboard prináša snímač odtlačkov prstov, ktorý je zabudovaný priamo v špeciálnom tlačidle na klávesnici. Využitie prihlasovania sa pomocou odtlačku prstu, bude vďaka tejto klávesnici dostupné na takmer všetkých zariadeniach. Taktiež za zmienku stojí aj pekné prevedenie celej klávesnice, ktorej hliníkové telo je nielen veľmi vkusné ale prakticky pri bežnom používaní nezničiteľné.

Samozrejmosťou je bezdrátové pripojenie, no klávesnicu môžete kedykoľvek pripojiť aj káblom priamo k počítaču. Vylepšené bolo aj prvotné Bluetooth párovanie so zariadeniami. Pri bezdrátovom režime sa o chod klávesnice starajú 2 AAA alkalické batérie, ktoré majú podľa slov Microsoftu výdrž až 12 mesiacov. Nová “Modern Keyboard” bude kompatibilná so zariadeniami s nasledujúcimi operačnými systémami:

  • Microsoft Windows 10 / 8.1 / 8
  • Microsoft Windows 10 phone
  • Mac OS 10.10.5/ 10.11.1/10.11.4
  • Android 4.4.2-5.0
  • Zariadenie musí podporovať minimálne Bluetooth 4.0

Klávesnica bude čoskoro dostupná za 129,99 dolárov. Microsoft taktiež predstavil novú Surface myš, ktorá odteraz nesie názov “Modern Mouse”. Myš bude tak isto čoskoro dostupná s cenovkou 49,99 dolárov.

Zdroj: microsoft.com

TIP  Zoznámte sa! Toto je Surface Hub 2 zariadenie, ktoré by mohlo zmeniť spôsob, akým pracujeme!
Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.