Nová éra nákladnej dopravy sa blíži. Tesla hľadá trať na testovanie ich autonómnych kamiónov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nová éra nákladnej dopravy sa blíži. Tesla hľadá trať na testovanie ich autonómnych kamiónov

Novinky

Nová éra nákladnej dopravy sa blíži. Tesla hľadá trať na testovanie ich autonómnych kamiónov

Nová éra nákladnej dopravy sa blíži. Tesla hľadá trať na testovanie ich autonómnych kamiónov

Prichádza doba autonómnej nákladnej dopravy? Znie to šialene, ale je to len logickým vyústením napredovaním v oblasti autonómnych automobilov.

Reuters prišiel s informáciami hovoriacimi o tom, že spoločnosť Tesla chce dostať svoje autonómne nákladné kamióny na cesty Kalifornie a Nevady.  Z časti zverejneného e-mailu, ktorý bol adresovaný Nevadskému oddeleniu motorových vozidiel totiž plynie, že spoločnosť Tesla žiada o licenciu na testovanie autonómnych nákladných automobilov.

„Aby sme sa uistili, že sa chápeme. Naším primárnym cieľom je dlhodobo a nepretržite testovať prototypy kamiónov v štátoch Nevada a Kalifornia, prechádzajúc cez hranicu, ktorú tieto štáty zdieľajú a to v ‘platooning’ a autonómnom režime bez toho, aby sa vo vozidle nachádzal vodič.“

Platooning je spôsob jazdy viacerých autonómnych automobilov idúcich tesne za sebou, ktoré majú vzájomnú elektronickú koordináciu. Tento spôsob dopravy je výhodný z viacerých dôvodov. Napríklad výrazne znižuje spotrebu paliva.

Výsledok tejto žiadosti a ani žiadne náznaky jeho výsledku však nie sú ešte známe. Taktiež spoločnosť Elona Muska zatiaľ nepredstavila (minimálne verejnosti) žiadne komplexnejšie informácie týkajúce sa tohto projektu.

Zdroj: emblog.sk, úvodný obrázok (Tesla)

 

TIP  Tesla vraj opakuje chyby automobilového priemyslu z 80. rokov, tvrdia odborníci

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.