Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Nokia

ANDROID

Nokia získala ďalších 100 miliónov dolárov na vývoj a výrobu nových smartfónov

Zdá sa, že medzinárodná dohoda spoločnosti HMD Global so spoločnosťou Nokia dnes už prináša ovocie. HMD Global totiž od Nokie vlastní licenciu pre používanie mena “Nokia” na svojich smartfónoch. Teraz sa zdá, že tento krok bol veľmi dobrý, keďže sa podarilo nakopnúť staronovú Nokiu a predaje týchto smartfónov naozaj prekvapujú.

V roku 2013 spoločnosť Nokia oznámila, že predala svoju mobilnú divíziu spoločnosti Microsoft. Obsahom tejto dohody bola nekonkurovanosť, takže či sa výrobcovi (ne)páčilo, čo sa s jeho segmentom smartfónov deje, nemal šancu v nijakom rozsahu do mobilného segmentu vstúpiť či zasahovať. Zásadný zlom prišiel pred rokom, kedy spoločnosť HMD Global získala licenciu na používanie mena Nokie na svojich smartfónoch, a to prispelo vzniku novej éry.

Nokia má so segmentom smartfónov obrovské ambície

Spoločnosť HMD Global dnes oznámila, že získala 100 miliónov dolárov na zvýšenie oživenia Nokia smartfónov. Len v minulom roku sa spoločnosti podarilo predať až 70 miliónov smartfónov pod značkou Nokia, čo predstavovalo pre spoločnosť tržby vo výške 2,1 miliardy dolárov. V roku 2017 sa Nokia umiestnila na 11. priečku najviac predávaných smartfónov na trhu a v tomto roku vedenie plánuje ísť ešte ďalej a v niektorých regiónoch predaj svojich smartfónov až zdvojnásobiť.

Zdroj: phonearena.com, úvodný obrázok: cnet.com

TIP  Lenovo Z5 oficiálne: prémiový smartfón bez rámčekov, výkonný hardvér a nízka cena

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.

Mohlo by ťa tiež zaujímať ANDROID

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.