Nokia s prvým tabletom, ale nie s OS od Windowsu | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia s prvým tabletom, ale nie s OS od Windowsu

Novinky

Nokia s prvým tabletom, ale nie s OS od Windowsu

Nokia po predaji mobilnej divízie Microsoftu sa nevzdala boja v segmente mobilných zariadení, dnes nám predstavila prvý tablet, ktorý je „nabitý“ vynikajúcim hardvérom, avšak to nezaujímavejšie je, že srdom tohto nového zariadenia nie je OS Windows, ale konkurenčný Android. Nokia N1 je prvé zariadenie, s ktorým sa fínsky výrobca pokúsi získať kúsok z „koláča“, ktorý momentálne patrí Samsungu a Applu. Srdce N1 tvorí štvorjadrový 64-bitový procesor Intel Atom Z 3580 s taktom 2,33 HGz, ktorý je vyrobený 22 nm technológiou. Sekunduje mu 2GB RAM pamäte a 32 GB vnútornej, ktorá však nie je rozšíriteľná. Veľkosť displeja je „len“ 7,9 palca, avšak rozlíšenie Vám vyrazí dych, 2048 x 1536, teda o ostrosť obrazu sa určite nebudete musieť báť. Displej je ešte k tomu pokrytý tvrdeným sklom Gorilla Glass 3. Samozrejmosťou vo výbave sú aj najmodernejšie technológie ako NFC či 4G a poteší aj obojstraný USB port. Cena prístroja by mala začínať na 250 dolároch.

TIP  Nádhera! Takto bude vyzerať nový Samsung Galaxy Note 9, ktorý príde v týchto luxusných farbách
Pokračuj v čítaní

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

1 Comment

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.