Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom

Nokixa X6 oficialne predstavena

Zariadenia

Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom

Nokia je už nejaký ten piatok späť vo „veľkom“ biznise so smartfónmi a musíme uznať, že odkedy spolupracuje s HMD tak o nej možno počuť výrazne viac.

Nokia 6X oficiálne predstavená. Bojovať bude o zákazníkov v segmente strednej triedy

Najnovšie spoločnosť predstavila nový smartfón Nokia X6, ktorý prichádza s prémiovým dizajnom, cenovo však bude chcieť upútať hlavne strednú triedu používateľov. Smartfón ponúka 5,8“ FHD+ (1080 x 2280 pixels) displej s pomerom strán 19:9, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. Na prvý pohľad smartfón zaujme podobným výrezom s akým na trh prišla ako prvá spoločnosť Apple so svojím iPhone X zariadením. Na strane displeja ešte nájdeme 16MP kameru s technológiou rozpoznávania tváre.

Nokia X6 predna strana

Zdroj: Nokia

Prejdime však k zadnej strane zariadenia, ktorá ponúka nie jeden, ale hneď dva fotoaparáty s rozlíšením 16MP a 5MP (monochromatický snímač). Pod fotoaparátom nájdeme LED diódu a skener odtlačkov prstov.

Nokia X6 zadna strana

Zdroj: Nokia

Čo sa týka výkonu tak smartfón nebude bojovať s vlajkovými loďami, ale to neznamená, že sa zľakne náročnejších úloh. Telefón ponúka čipset Snapdragon 636 so 4GB/6GB operačnej pamäte RAM a 32GB/64GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť na úkor druhej SIM karty. Telefón je poháňaný akumulátorom o kapacite 3060mAh s podporou technológie Quick Charge 3.0, ktorý je možné nabíjať prostredníctvom USB Type – C portu.

Telefón by sa mal objaviť na čínskom trhu 21. mája a mal by prísť s operačným systémom Android 8.1. Čo sa týka ceny tak v slabšej variante bude stáť niečo málo nad 200$. Za 6GB verziu si záujemcovia priplatia ďalších 60$.

TIP  Toto boli najväčšie míľniky v histórii Nokie. Pozrite si jej najprielomovejšie produkty, ktorými dobila svet a ako aj padla na samé dno

Zdroj: Nokia

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zariadenia

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Vážení návštevníci portálu, pre skvalitnenie obsahu, analýzy správania návštevníkov, poskytovanie funkcií sociálnych sietí a prispôsobenia reklám využívame súbory cookies a iné technológie sledovania. Podmienky používania ako aj informácie o spracovávaní osobných údajov nájdete v sekcii „Obchodné podmienky, súbory Cookies a Ochrana súkromia“. Využívaním našich služieb súhlasíte s Pravidlami používania portálu.