Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom | Windowscentrum.sk | Portál o technológiách a Windowse
Connect with us

Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom

Nokixa X6 oficialne predstavena

Zariadenia

Nokia predstavila nový smartfón X6, ktorý prichádza s výrezom a duálnym fotoaparátom

Nokia je už nejaký ten piatok späť vo „veľkom“ biznise so smartfónmi a musíme uznať, že odkedy spolupracuje s HMD tak o nej možno počuť výrazne viac.

Nokia 6X oficiálne predstavená. Bojovať bude o zákazníkov v segmente strednej triedy

Najnovšie spoločnosť predstavila nový smartfón Nokia X6, ktorý prichádza s prémiovým dizajnom, cenovo však bude chcieť upútať hlavne strednú triedu používateľov. Smartfón ponúka 5,8“ FHD+ (1080 x 2280 pixels) displej s pomerom strán 19:9, ktorý je pokrytý krycím sklíčkom Gorilla Glass 3. Na prvý pohľad smartfón zaujme podobným výrezom s akým na trh prišla ako prvá spoločnosť Apple so svojím iPhone X zariadením. Na strane displeja ešte nájdeme 16MP kameru s technológiou rozpoznávania tváre.

Nokia X6 predna strana

Zdroj: Nokia

Prejdime však k zadnej strane zariadenia, ktorá ponúka nie jeden, ale hneď dva fotoaparáty s rozlíšením 16MP a 5MP (monochromatický snímač). Pod fotoaparátom nájdeme LED diódu a skener odtlačkov prstov.

Nokia X6 zadna strana

Zdroj: Nokia

Čo sa týka výkonu tak smartfón nebude bojovať s vlajkovými loďami, ale to neznamená, že sa zľakne náročnejších úloh. Telefón ponúka čipset Snapdragon 636 so 4GB/6GB operačnej pamäte RAM a 32GB/64GB úložným priestorom, ktorý je možné rozšíriť na úkor druhej SIM karty. Telefón je poháňaný akumulátorom o kapacite 3060mAh s podporou technológie Quick Charge 3.0, ktorý je možné nabíjať prostredníctvom USB Type – C portu.

Telefón by sa mal objaviť na čínskom trhu 21. mája a mal by prísť s operačným systémom Android 8.1. Čo sa týka ceny tak v slabšej variante bude stáť niečo málo nad 200$. Za 6GB verziu si záujemcovia priplatia ďalších 60$.

TIP  Nová Nokia X6 sa v Číne vypredala za neuveriteľných 10 sekúnd. Do ostatných častí sveta sa dostane už čoskoro

Zdroj: Nokia

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Zariadenia

Mohlo by ťa zaujímaťNaše najnovšie videá

Mohlo by ťa zaujímaťTo Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a vylepšovaní funkcionalít využívame súbory cookie. V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.