Nokia predala divíziu Nokia Here automobilkám Audi, BMW a Dailmer
Connect with us

Nokia predala divíziu Nokia Here automobilkám Audi, BMW a Dailmer

Novinky

Nokia predala divíziu Nokia Here automobilkám Audi, BMW a Dailmer

Pred niekoľkými mesiacmi sme vám priniesli viacero článkov, v ktorých sme spomínali, že Nokia má v pláne odpredať divíziu (Nokia Here) zaoberajúcu sa známou navigáciou Here Maps (resp. Drive). Pôvodne sa hovorilo najmä o záujme spoločnosti AppleUber, ktoré mali najväčší záujem o Here Maps a len okrajovo sa spomínal záujem rôznych automobiliek. Nakoniec Nokia prijala ponuku najmenej spomínaných záujemcov, automobiliek Audi, BWMDialmer, ktoré zaplatili za Here Maps 2,71 miliardy dolárov. Informoval o tom internetový portál Wall Streej Journal, ktorý napísal:

Nokia exkluzívne vyjednávala s tromi výrobcami automobilov o predaji spoločnosti, ktorá pracuje na vývoji vysoko-detailných a živých digitálnych mapách (pozn. redakcie: mapy, ktoré sú aktualizované podľa aktuálnej situácie na cestách), ktoré sú jadrom technológie samo-riadiacich vozidiel…

Ďalej, podľa WSJ ďalším dôvodom kúpy bol strach automobilových výrobcov, že Nokia predá divíziu zaoberajúcu sa mapovými podkladmi buď spoločnosti Google, ktorá pracuje na samo-riadiacom automobile či spoločnosti Uber alebo technologickému gigantovi Apple, ktorý tiež oznámil práce na rovnakej technológii.

Čo podľa vás prinesie odpredaj divízie Nokie Here?

Zdroj: Wall Streej Journal

TIP  Facebook zavádza obrovské množstvo nových reklám. Týkajú sa všetkých požívateľov!

Aktívne sa zaujímam o novinky zo sveta mobilných technológií. Najbližšie mám práve k OS Windows Phone, ale nie sú mi cudzie ani ostatné OS. Snažím sa vám prinášať aktuálne spravodajstvo o novinkách z WP komunity. Ak máte nejakú otázku alebo potrebujete poradiť, využite náše fórum kde vám administrátori stránky ako aj používatelia Windows telefónov radi poradia.

Podel sa o svoj názor v komentároch

Mohlo by ťa tiež zaujímať Novinky

Mohlo by Ťa zaujímať

Naše najnovšie videá

Tvoj prehľad najnovších správ

Štítky

Mohlo by Ťa zaujímať

To Top
Pre účely prispôsobenia obsahu, reklám, analýzy návštevnosti a zabezpečenie fungovania stránky využívame súbory cookies a iné technológie . V prípade, že máte menej ako 16 rokov a chcete využívať naše služby tak musíte požiadať vášho zákonného zástupcu (rodiča) o súhlas so spracovaním osobných údajov.